1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Çerkezköy TSO kurumsal yapısını güçlendiriyor
Çerkezköy TSO kurumsal yapısını güçlendiriyor

Çerkezköy TSO kurumsal yapısını güçlendiriyor

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), bölgede başarıya odaklanan yerel aktörlere Trakya Kalkınma Ajansı aracılığıyla alacağı danışmanlık ve...

A+A-

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), bölgede başarıya odaklanan yerel aktörlere Trakya Kalkınma Ajansı aracılığıyla alacağı danışmanlık ve eğitimler ile kurumsal yetkinlik elde edecek.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, odanın kurumsal dönüşümde profesyonel bir seviye daha kazandığını belirtti. Kozuva, Çerkezköy TSO'nun Trakya bölgesindeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına örnek bir kurum olmaya hazırlandığını müjdeledi.

Teknik destek programının amacı hakkında da bilgi veren Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Kozuva, "Hedeflediğimiz vizyon içerisinde gelişmekte olan Çerkezköy, Kapaklı ve Saray bölgelerinin kalkınmalarında 2014-2017 Stratejik Planı ile önemli bir rol üstlenmek, bölgesel ve sektörel sorunların tespiti ve üyelerine daha iyi hizmet verebilmek için sürdürülebilir bir yapı oluşturmayı sağlamak da vardı. Çok şükür bu vizyonumuzu da yakalamış durumdayız. Bu kurumsal dönüşümle amacımız TR21 Trakya bölgesinde yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden, ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına örnek olacak hale gelmektir. 2017 yılı teknik destek kapsamında öncelikle kurumun insan kaynakları ve hizmet kalitesinin geliştirilmesine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetleri, yenilik ve iyi örnek uygulamalarının kuruma transferine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerine odaklanmış durumdayız. Böylece alınacak olan danışmanlık ve eğitim hizmetleri Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası'nın kurumsal insan kaynakları yapısının güçlenmesini sağlayacaktır" dedi.

Kurumsal olarak başlatılan ve dönüşüm aşamasından uzun vadede neler beklediklerini de anlatan Kozuva, "Daha objektif ve daha profesyonel bir yapıya kavuşan oda, çağdaş ve bağlı bulunduğu bölgede kurumsallığı ile örnek teşkil edebilecek bir kurum haline gelmiş olacaktır. Odanın objektif istihdam yapısı ile üyelerinin sorunlarına çözüm üretme kapasitesi artarken, paydaşları ile yaptığı iş birliklerinde ise yerel yönetimlerin beklentilerini karşılayan, hizmetleri ve kurumsal yapısı ile bölgesine örnek olan ve yön veren bir kurum olacaktır" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.