1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. ‘Cennetimiz bizim vatanımızdır’
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

‘Cennetimiz bizim vatanımızdır’

A+A-

Kısaca özetlemek gerekirse, Cumhurbaşkanıyla parlamentonun arasında sıkışan yürütme organını, halkın seçtiği Cumhurbaşkanına devredilmesini öngören, bununla birlikte değişmesi elzem maddeleri de içeren Anayasa değişikliği teklifi T.B.M.M. de görüşülmeye başlandı. Kavga, gürültü ve parlamentomuza yakışmayan görüntülere sahne olan oturumlar muhtemelen, Ak parti ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin kabul oylarıyla, referandumla halkımızın tercihine sunulacak.

**

Oturumlarda farklı düşüncelerin dillendirilmesi, bazı maddelere ya da teklifin tamamına itiraz edilmesi, olağan olduğu kadar beklenen de bir durumdu. Ancak vekillerin birbirini hırpalayacak hatta ısırabilecek kadar ileriye gidebileceklerini tahmin edemezdik. Nihayi kararı halkın vereceği bir teklife, adını halkçılıktan alan bir partinin bu denli itiraz etmesini ise , esasında halkla aralarında bir bağ kuramamış olmasına bağlıyorum.

**

Yıllarca, Halkımızın gerçeklerini görmezden gelerek karne siyasetiyle gün geçirmenin karşılığında , çoklu demokrasiye geçilmesiyle, halkın da zayıflarla dolu karneleri bu partiye vermesi manidar değil midir? CHP, hatalarından ders alarak halkımızın gerçekleriyle kucaklaşmak yerine, halkı suçlayarak siyaset yapma yanlışından dönmeyecek midir? Halkın %98 i evet dese bile tanımıyorum söylemi demokrasinin, daha da önemlisi halkçılığın neresindedir? İtiraz ederken çamur siyaseti yerine, bir çözüm önermek çok mu zordur?

**

Zaman, ayrışma ve birbirimizle kavga etme zamanı değildir. Tek düşünce Ulusumuzun bekası ise herkesin, yeterince düşmanı olan bu ülkenin milletine  güvenmesi, referandumdan çıkacak sonucu saygıyla kabullenmesi gerekmektedir.

**

Bu kadar dert ve düşmanımız varken sistem değişikliği için acele etmenin ne anlamı var eleştirilerine gelince; Çember her geçen gün daralıyor, işte tam da bu yüzden acele ediliyor ve edilmelidir. Her geçen gün saldırıların şiddetlenmesi ve de çeşitlenmesi bizi farklı gündemlerle oyalamak, farklı düşüncelere düşürmek, , tam anlamıyla bağımsızlığımızı engellemek, kafalarındaki işgal planlarını aktif etmek istedikleri içindir.

 

Ekonomimize uygulanan baskı, terör ortamı, içeride ve dışarıda masa başı saldırılarının en temel hedefi, bu milleti ve milletin uyanışını sağlayan komutanı etkisizleştirmek anlamını içeriyor. Dövizin bu fırlayışında, ABD, Avrupa ülkeleri ve ülkemizde deşifre olmamış FETÖ ye bağlı iş adamlarının Dolar endeksli bir dalavereye girişmeleri söz konusudur. Cenabı Allah’ın yardımıyla bu komutan ve bu millet, bu saldırıları da göğüsleyecek ve bertaraf edecektir. Ülkemiz ve milletimiz üzerinden plan yapanların hevesleri kursaklarına tıkanacaktır. Çetin geçen bu kışın elbet baharı da gelecektir.

**

Gerçekten gerekli adımlar atılıyor bunu bilelim. Birkaç hafta evvel ki yazımda bahsettiğim ekonomik bağımsızlığımızla ilgili madenlerimizin işlenmesinden bahsetmiştim. Konya Seydişehir yakınlarında İnlice kasabası civarında dev bir altın madeni bulunduğunu, Şantiyenin kurulduğunu ve madenin faaliyete geçmek üzere olduğunu şantiyeyi kuran şefle bizzat tanışarak ve konuşarak öğrendim.

**

Bu ve buna benzer izinleri devletimizin artık veriyor olması büyük bir adımdır. Yola çıkılmıştır, hedef ise karşımızda durmaktadır. Bize düşen birbirimize daha sıkı sarılmak, safları sıklaştırmak ve geri adım atmamaktır. Gelecek günlerin, bugünlerden daha güzel olması, canını bu uğurda feda eden şehitlerimize vefa duygularımızın anlam kazanması bizlere ve duruşumuzda ki kararlılığa bağlıdır. Kim nerede ararsa arasın, Cennetimiz Bizim Vatanımızdır.                                                                                                                                                       Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun...

Bu yazı toplam 1278 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.