1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Çalık’tan Şehit ve Gaziler Haftası mesajı
Çalık’tan Şehit ve Gaziler Haftası mesajı

Çalık’tan Şehit ve Gaziler Haftası mesajı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Şehit ve Gaziler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Şehadete varamamasına...

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Şehit ve Gaziler Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Şehadete varamamasına üzülen, gazi olmasına takdir-i ilahi diyerek hayıflanan vatan evlatları varken, milletimize hangi çılgın zincir vurmaya kalkabilecektir" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Şehit ve Gaziler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çalık mesajında, milletimizin şan ve şeref dolu mazisiyle her zaman övüneceğimiz zaferler ve destanlarla dolu olduğunu belirterek, "Milletimizi tarih sahnesinin silmek isteyenleri, milletin yüreğindeki eşsiz vatan, bayrak, iman sevdası her zaman bozguna uğratmayı başarabilmiştir. Bugün Anadolu'nun her bir karış toprağına huzur ve güven içinde basabiliyorsak bunu ölümsüz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz" ifadelerine yer verdi.

"Şehadete varamamasına üzülen, gazi olmasına takdir-i ilahi diyerek hayıflanan vatan evlatları varken, milletimize hangi çılgın zincir vurmaya kalkabilecektir?"

"Çanakkale'de, Dumlupınar'da; 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Ankara'da, İstanbul'da ve daha ülkemizin her bir toprak parçasının üzerinde; askerimiz, polisimiz, vatandaşımız bayrağını, geleceğini ve onurunu canından aziz gördüğü şehitlik ve gazilik mertebelerine yükselmiştir" diyen Çalık, şöyle devam etti:

"Bugün, "3 evladım olsun 3'ü de vatana kurban olsun" diyen şehit anası; "2 kolum ayağım da vatanıma feda olsun" diye haykıran kahraman gazilerimiz oldukça milletin sırtı asla yere gelmeyecek, ülkemizin hızla ilerlediği hedeflerinde ayağına taş değmeyecektir. Bu ülkenin şehit kanıyla sulanmadığı toprağı, gazilerimizin ayak basmadığı taşı yoktur. Milletimizin haklı gurur kaynağı şehit ve gazilerimiz, bu ülkeyi ebediyen koruyup kollayacak olan manevi gücümüzdür. Milletin bağrından çıkan evlatlarından oluşan şanlı Türk ordusunun ve Polis Teşkilatı'mızın şerefli mensuplarının canını ortaya koyarcasına giriştiği ülkeyi koruma ve kollama mücadelesi; dünyanın hiçbir milletinde yoktur. Şehadete varamamasına üzülen, gazi olmasına takdir-i ilahi diyerek hayıflanan vatan evlatları varken, milletimize hangi çılgın zincir vurmaya kalkabilecektir?"

"Vefanın ve cesaretin timsali olan şehit ve gazilerimizin bu müstesna haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum"

Son zamanlarda hayasızca, alçakça artan Türkiye'yi istikrarsızlaştırma yarışında; gerek FETÖ gerek PKK gerek DEAŞ'e karşı mücadelede şehit düşenlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyen Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yüce Allah; şehitlerimizi Peygamber Efendimize komşu olmayı buyursun, gazilerimizi de cennetle mükafatlandırsın. Bu itibarla, geçmişten bu zamana dek, bölücü ve hain odaklara karşı mücadelesini esirgemeyen millet sevdalılarına, her zaman olduğu gibi saygı, minnet ve şükranla anmak bizlerin başlıca milli ve asli görevidir. Kıvanç duyulacak bir fedakarlık ve emsali görülmemiş bir mücadeleyle kazanılan, berhayat sürdürdüğümüz topraklarımıza göz dikmiş, düşmana aman vermeyerek şehadet eden yiğitlerimizle, canlarından dahi vazgeçmeyi göze alan kahraman gazilerimizle ne kadar övünsek azdır. Vefanın ve cesaretin timsali olan şehit ve gazilerimizin bu müstesna haftasını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayrağın al rengine al katan, kara toprağa şeref katan şehitlerimize, halihazırda bir uzvundan mahrum kalarak hayatlarını idame ettiren onurlu gazilerimize şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum. Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından "gazilik" unvanı verilen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kurucu kahramanları, bu meşakkatli topraklarda bizlerin teneffüs edebilmesine olanak sağlayan aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.