1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Burdur Valisi Şerif Yılmaz:
Burdur Valisi Şerif Yılmaz:

Burdur Valisi Şerif Yılmaz:

Burdur Atıcılık, Avcılık İhtisas Spor Kulübü tarafından düzenlenen baloda konuşan Burdur Valisi Şerif Yılmaz, avcı bir aileden geldiğini belirterek,...

A+A-

Burdur Atıcılık, Avcılık İhtisas Spor Kulübü tarafından düzenlenen baloda konuşan Burdur Valisi Şerif Yılmaz, avcı bir aileden geldiğini belirterek, "Bir tavşanı hiç yatarken vurmadım. Ona kurtulması için bir fırsat vereceksiniz. İdari işlemlerde de böyle. İşlem yaptığınız kişiye kendisini savunması kurtarması için fırsat vermek gerekir" dedi.

Avcılar Balosu'nun açılış konuşmasını yapan Burdur merkez Atıcılık, Avcılık İhtisas Spor Kulübü Başkanı Lüfti Türe, "Burdur merkez Atıcılık, Avcılık İhtisas Spor Kulübü'nün geçmişi 1933'lere dayanmaktadır, Burdur'daki en eski sivil toplum örgütlerinden bir tanesidir, 2 bin üyesi, aktif 850 avcısı vardır. İlimiz dahilinde atıcılık sporunu, avcılık dahilinde yapan ilk ve tek kulüptür. Her etkinliğini aileleriyle birlikte yapan, yaptığı etkinliklerde örnek olan bir kulüptür. Maksadı sadece avcılık olmayan, her türlü sosyal faaliyette etkin olmayı kendisine prensip edinmiş, örnek bir kulüptür" dedi.

'Dedem de babam da avcıydı

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, avcı bir ailenin çocuğu olduğunu belirterek avla büyüdüklerini ve böyle ailelerle birlikte avcılar için düzenlenmiş bir yemeğe ilk defa katıldığını söyledi. Avcılığın sadece bir hayvanın vurulması olmadığını, söyleyen Vali Yılmaz, "Baştan söylüyorum, dedem de avcıydı, babam da avcıydı, dedemin ve babamın tüfekleri bugün bende hala duruyor ama hiçbir zaman doğayı katleden bir insan görmedim. Biz başkanımın da dediği gibi kurallara uymak şartıyla, usullere uygun, avla ilgili sporu gerçekleştiriyoruz. Çoğu zaman dairede arkadaşlara örnek olsun diye de söylerim, hiçbir zaman tavşanı yatarken vurmadım, bir fırsat vereceksiniz, idari işlemleri yaparken dahi bunu yapacaksınız. Kendisini savunmaya, kendisini kurtarmaya zaman ve fırsat vermek zorundasınız. Avcılığın bana göre en güzel tarafı, benim bugün babamın dostu, arkadaşı varsa av arkadaşlarıdır. Bugün de 12 vilayetim Burdur, tek kalan dostlarım avcılardır. Şu anda daha çalıştığım illerde, ilçelerde ve benim yanıma gelenlerin çoğu avcılardır. Dağda, bayırda, varlığı, yokluğu paylaşıyoruz. Yokluğu paylaşınca dostluklar daha sağlamlaşıyor. Bir avda, bir de namazda makam mevki olmaz" diye konuştu.

'İsli çaydanlıktan çay içmeden av olmaz" diyen Vali Yılmaz, av sezonunun tüm arkadaşlara hayırlı olmasını diledi, kurallara uyarak kazasız belasız bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu. Program, Vali Yılmaz ve protokol üyeleri tarafından üyelere, çekilişle kazandıkları hediyeler takdimi ile sona erdi. Avcı Balosu'nda düzenlenen canlı müzik programı ile Burdur merkez Atıcılık, Avcılık İhtisas Spor Kulübü üyeleri keyifli bir akşam geçirdi.

Avcılar Balosu'na, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Vali Yardımcısı Bahir Altunkaya, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, Burdur Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Burdur İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk, Burdur Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz Başar katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.