1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bulanık’ta KOSGEB destekli girişimcilik kursu
Bulanık’ta KOSGEB destekli girişimcilik kursu

Bulanık’ta KOSGEB destekli girişimcilik kursu

MUŞ (İHA) – Muş'un Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik kursu açılacağı belirtildi.

A+A-

MUŞ (İHA) – Muş'un Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafından KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik kursu açılacağı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Kooperatif Başkanı Yakup Kaya, projenin amacının girişimci sayısını arttırarak bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Proje kapsamında bu ay sonu itibariyle daha önce kurs için kendilerine müracaat eden ve ismi KOSGEB'e bildirilen 90 kişiye verecekleri kurs sonunda belgelerinin takdim edileceğini söyleyen Başkan Kaya, KOSGEB işbirliği ile açılan kurslar sayesinde iş kurmak isteyenlere 50 bin lira hibe, 80 bin lira ise faizsiz geri ödemeli destek verileceğini kaydetti. Kaya; "Bu kurslara gelip eğitim gören arkadaşlarımız, eğer iş kurmak istiyorlarsa bir kere bu kurs sonunda daha bilgi ve birikimli olacaklardır. Yani bir iş kurarken hesapsız, kitapsız, fizibilitesiz ve piyasa araştırması yapmadan bakmak yerine neye dikkat edeceğine dair bilgilerle donatılmaktır. Kursun tamamlanmasının ardında KOSGEB'den 50 bin lira hibe ve 80 bin lira ise faizsiz kredi alabilirler. Dolaysıyla yeni iş kurmak isteyenler hem toplumda girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına vesile oluyorlar hem de bir bilgi, beceri elde ederek küçük bir fon kaynağına erişebiliyorlar. Amacımız birinin girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve ekonomik bir darboğaz içinde olan esnafımıza katkı sunmaktır. Bu projeyi çok önemsiyorum. Eminim ilçemize de çok büyük bir katkısı olacaktır" dedi.

Kooperatif olarak bugüne kadar hep esnafın yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini söyleyen Kaya, "Kurumumuza kredi başvurusunda bulunan esnaf ve sanatkârlarımızın taleplerini en kısa sürede ve hızlı bir şekilde değerlendirilip kredilerini veriyoruz. Bu işlemin hızlandırılması ise esnaf ve sanatlarımızın maddi sıkıntılarına en kısa sürede çözüm olmanın yolunu açmıştır. Başarı çitamızı ve Türkiye genelindeki sıralamamızı sağlamış olduğumuz kolaylıklar ve çalışmaların neticesi olarak her geçen gün daha da yükseltiyoruz. Kurumumuza günü geçmiş borcu bulunan esnafımıza ise ödemeleri konusunda ve kanunen uygulama zorunluluğu bulunan temerrüt faizi hakkında bilgi verip, hak mağduriyetleri yaşamamaları için her türlü ödeme kolaylığını da sunuyoruz. Bütün esnaf ve sanatkârlarımızın kişi ayrımı gözetmeksizin kredi kullanımı ve günü geçmiş borçlarının ödeme kolaylığı hakkında daha geniş bilgilendirme için tüm esnaf ve sanatkârlarımızı kurumumuza bekliyoruz. Biz kredi verme konusunda bugüne kadar hep esnafımıza yardımcı olduk ve zorluk çıkartmadan kredi için bize başvuran neredeyse tüm esnafımıza kredi imkânı sağladık. Kooperatifimiz esnaf ve sanatkârlarımızın da desteğiyle bugüne kadar istikrarlı bir şekilde hep büyüdü ve büyüdükçe kredi sağlama oranı da daha da arttı. İşte bu büyümenin devamı için bugün geçmişte olduğu tüm esnaf ve sanatkârlarımızın kooperatiflerine sahip çıkmalarını bekliyorum ve kooperatife olan borçlarının zamanında ödeyecekleri temennisiyle tüm esnaflar ve sanatkârlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.