1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bozüyük Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı
Bozüyük Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

Bozüyük Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

A+A-

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirildi.

7 gündem maddesi ile yapılan toplantıda; 1, 2, 3, 4 ve 5 nolu gündem maddeleri 2017 Yılı Performans Programı, Belediye Gelirleri Tarifesi, Belediye Gider Bütçesi, Belediye Gelir Bütçesi ve Bütçe Kararnamesinin görüşülmesi konuları 21 Kasım tarihindeki 2'nci bileşimde görüşülmek üzere plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi. TOKİ evlerinin bulunduğu alanda bölgeye 3'üncü trafo konulması için gerekli imar değişikliği oybirliği ile imar komisyonuna sevk edildi. Ardından imar komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı. İmar komisyonu ekim ayında komisyona sevk edilen eski sanayi kavşağı konusunda yapılan çalışmayı aktardı.

Komisyon kararında, "İsmet İnönü Caddesi, Eski Sanayi- Akaryakıt İstasyonu- Otel arasında kalan geçişin kapatılarak, geçişin daha batıya kaydırılarak Yavuz Sokak ile Fahri Korutürk Caddesi hizasına alınması, eski sanayiden gelen taşıtların bu kavşaktan dönüş yaparak şehir merkezine geçişinin sağlanması, Eskişehir istikametinden gelen taşıtların Yavuz Sokaktan eski sanayi alanına giriş yapacak şekilde düzenleme yapılması, eski sanayi yan yolunun Bozüyük-Eskişehir (batı-doğu)istikametinde tek yön uygulaması yapılması için yan yolun doğusuna (Eskişehir tarafına) taşıt giremez levhası konması ve kavşak alanına trafik ışıklarının konması şekilde düzenlenen kavşak çalışması Komisyonumuzca oybirliği ile uygun görülmüştür. Emniyet Müdürlüğü bölgesinde bulunan orta refüjün doğu istikametinde uzatılarak taşıtların "U" dönüşü yapmasının engellenmesi ve Oral Sokaktan inen taşıtların, Meteoroloji Caddesi ve Fahri Korutürk Caddesini takip ederek, yeni oluşturulacak kavşaktan Eskişehir istikametine devam etmesi ve Bozüyük İstikametinden gelen taşıtların Oral Sokağa dönüşün iptal edilmesi, bu taşıtların eski sanayi yan yolunu kullanarak Fahri Korutürk Caddesinden Yeni Mahalle istikametine dönüşün sağlanması, Eski sanayi kavşağının Fahri Korutürk Caddesinin bulunduğu bölgeye alınması ile bu caddenin trafik yoğunluğu artacağından Fahri Korutürk Caddesinin, İsmet İnönü Caddesi ile Oğuz Sokak arasında kalan bölümünde çift taraflı park yasağının konmasının da bu çalışmalarla birlikte yapılması Komisyonumuzca o ybirliği ile uygun görülmüştür" denildi.

Komisyonun kararı, yapılan görüşmelerin ardından oy birliği ile kabul edildi. Kontrolsüz kavşak ile ilgili çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı belirtildi.

CHP grubunun çevre yoluna bağlanan Saraycık ve Otogar kavşaklarında yayaların geçiş ve güvenliği ve TOKİ konutlarının akıllı su sayacı konularında verdiği ek önergelerin görüşmesi de yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.