1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. 'Bir dakika!'' FETÖ bitmedi daha
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

'Bir dakika!'' FETÖ bitmedi daha

A+A-

16 Nisanda ülke olarak çok önemli bir sınav vereceğiz. Bu referandum, 2007 yılında Davos’ta başlayan ‘ONE MİNUTE’ çıkışının finali niteliğinde. İslam Tarihi, Osmanlı Tarihi, Dünya ve Avrupa Tarihini ayrı ayrı incelediğimizde insanların, insanlığı Tevhit inancından uzaklaştırmak için gözlerini nasıl kararttığını görebiliyoruz. İnsanoğlu, kimi zaman bilerek, kimi zaman da Hakkı bilmediği için doğru olduğu zannıyla hareket ederek akıllara durgunluk veren yanlışları yapıyor. Bilerek zulmedenler, çoğunlukla bilmeyenleri yönlendirerek (zannettirerek) suya sabuna dokunmadan işlerini gördürüyor, tapındıkları şeytanlara kurbanlarının (inananların) kanlarını sunmaya devam ediyorlar.

**

İşte bu nedenle ONE MİNUTE çıkışı bu duruma isyan eden bir haykırıştı. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece ülkemiz adına değil tüm inananlar adına yapılmış bir hamlesiydi. ‘Artık yeter!’, ‘Buraya kadar!’, Bundan sonra böyle gitmeyecek!’, ‘Kurbanlıklarınız olmayacağız!’, Gerekirse çatır çatır savaşacağız! Gibi bir sürü anlamlar sığdırmıştı bir kelimelik kelamına.

**

Çok eskilerden beri sürdüğü halde çoğu yöneticilerin üç maymunu oynadığı, görmezden geldiği için küllendiği düşünülen savaşın yeniden alevlenmesinde, Ülkemize ve özellikle Recep Tayyip Erdoğan markasına başlatılan saldırıların derininde yatan bu gerçeğe lütfen sırtımızı dönmeyelim. Dikkat ediniz, sadece Müslüman ülkeler değil, bazı Avrupa ve batı ülkelerinde içinde insanlık olan herkes Sayın Cumhurbaşkanımızın verdiği mücadeleyi takdir etmekte ve desteklemekte. Tabi, Sisi gibi cunta, Haydar el-Abadi gibi atama yönetiminde olan Müslüman ülkelerin yönetimlerinin nasıl tepki verdiklerini Baz almıyorum. Müslüman Halkların desteği ve dualarını kast ediyorum.

**

16 Nisanda vereceğimiz karar direk bununla alakalıdır. İnanın Rejimmiş, Hanedanlıkmış, ne bileyim kendini kurtarmakmış hepsi de büyük badireler atlatarak, denizleri geçen bu milletin aklını karıştırarak derede boğulmasını isteyenlerin kullandığı Argümanlar. EVET! Biz 15 Temmuzun cevabını verdik bir kez daha vereceğiz ama 15 Temmuzun arka planında olanlar 16 Nisanı rövanş olarak görüyorlar. FETÖ ye yakınlığıyla bilinen ya da Kripto olan yazarların kalemlerinden kustukları zehirler bunu açıkça belli etmiyor mu? ONE MİNUTE haykırışına kuduranlar ne için çırpınıyor?

**

Bunları yazdığım için olumlu eleştirilerin yanında olumsuz ithamlarla da karşılaştığım oluyor. Kim ne derse desin inandığım gerçekleri yazmaktan bıkmayacağım. Özellikle 15-20 yıl öncesini tam hatırlamayan gençlere ve dünü unutup bugünü beğenmeyenlere birkaç hatırlatma yapmak istiyorum; Biz Haber programlarında elinde mikrofon, arkasında kameraman hamam böceklerini kovalayanları gördük. Gizli kamerayla çekilen uyduruk üfürükçülerle Müslümanlığın nasıl karalandığına şahit olduk. Felsefi bir yaklaşımda bulunacak olursak bu günde farklı bir program yapmıyorlar. Tek fark haşerelerin ekmek fırınlarda değil de kendi TV stüdyolarında olması.

**

Hastanelerde parası olmadığı için taburcu olamayanları, günlerce ilaç sırası bekleyip ilaçlarını alamayanları Kemal beyin çok iyi biliyor olması gerekir. Referandum propagandası yaparken bunları bilmeyenlere anlatmalı! değil mi? Başörtüsü zulmünün mimarlarından olan eski rektörler CHP de mevcut. O yıllarda okullardan kızlarımızın, ordudan subaylarımızın FETÖnün kucağına itilmeye çalışıldığını halen anlayamadık mı?

**

Yıllarca dini siyasete alet etmeyin diye yırtınan CHP nin, herhangi bir seçim yaklaştığında dini duygularının kabarmasını, Ramazan ayında okurlarına Kuran-ı Kerim hediye eden bazı gazetelerin, iftar yemeği tarifi köşesinde kırmızı şarapta dinlendirilen biftek tarifi vermesine benzetiyorum.

 

Çalmadı, Lambada beklerdi diye iltifat edilenlerin kravatlı hırsızlara arka kapıları ardına kadar açık bıraktığını unutalım mı? Depremzedelere toplanan yardım paralarıyla memur maaşlarının güçlükle karşılandığını bilmeyen ama bugün geldiğimiz noktayı beğenmeyenlere hatırlatmak ya da duyurmak boynumuzun borcu değil mi? Yazılacak çok şey olsa da şimdilik bu kadar yeterlidir.

**

Ancak geçmişte yaşananlardan ibret alarak geleceğimize yön verirken kullanacağımız bir tecrübe olarak değerlendirmek gerekir. Davos’tan 15 Temmuza kadar dozajı artırarak saldıranların 16 Nisan'dan sonra Allah’ın izniyle azalarak kaybedeceğini öngörüyorum. Tabi ki bu savaş kıyamete dek bitmeyecek o farklı bir konu. Lakin, ülkemizin ve İslam ülkelerinin ciddi bir yükselişi, Dünya genelinde söz sahibi olması hayal değil. Araştırmalarımda tespit ettiğim Paradigma işaretleri bu yönde seyrediyor.16 Nisanda vereceğimiz sınav sadece Ülkemizi değil, tüm dünyayı çok yakından ilgilendiriyor. Bu yüzden herkesin dersini iyi çalışması, Bilgi ile vicdanını dengeleyerek oy kullanması gerekiyor.

**

Hasılı, yıllarca uyguladığımız ‘bir dakika’lık saygı duruşuna, bu vatana kendini feda etmekten gözünü kırpmamış şehit ve gazilerimiz için ‘ONE MİNUTE’ duruşuyla bir değer katmaya ne dersiniz? Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun…

 

 

Bu yazı toplam 1759 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum