1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Bem-Bir-Sen’den ‘Mescid-i Aksa’ açıklaması
Bem-Bir-Sen’den ‘Mescid-i Aksa’ açıklaması

Bem-Bir-Sen’den ‘Mescid-i Aksa’ açıklaması

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, Son günlerde siyonist, barbar terör devleti İsrail'in azgınlaşıp, İslam aleminin kutsalı ve namusu olan Mescid-i...

A+A-

Bem-Bir-Sen Van Şube Başkanı Harun Altın, Son günlerde siyonist, barbar terör devleti İsrail'in azgınlaşıp, İslam aleminin kutsalı ve namusu olan Mescid-i Aksa ve Kudüs'ü Şerife karşı ibadet özgürlüğünü kısıtlaması ve Müslüman Filistin halkını katletmesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi.

Sendika binasında bir açıklama yapan Başkan Harun Altın, bir avuç Siyonist'in iki milyara yakın Müslüman alemini dikkate almayarak, sürdürdüğü devlet terörü politikasının İslam alemi adına kaygı verici bir olay olduğunu belirtti. Altın, "Yeryüzünde bütün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşı akarken, Hıristiyan aleminde herhangi bir olumsuzluğun olmaması manidar ve düşündürücüdür. Müslümanların yaşadığı coğrafyalarda yer altı ve yer üstü zenginlikleri talan edip keyif çatan batılı emperyalistler, Hıristiyan aleminde en ufak bir anlaşmazlık ve olumsuz durum söz konusu olduğunda bunu Hıristiyan aleminin halifesi konumunda olan Papa ve merkezi Vatikan ile kısa bir sürede çözüme kavuşturmaktadır. Oysa aynı mekanizma İslam alemi içinde olmuş olsaydı, bugün terör devleti İsrail ve onun destekçisi olan diğer batılı ülkeler Mescid-i Aksa'ya ve Kudüs'e el uzatmaya cesaret edemezlerdi. Bu eksikliğin olmasından dolayı İslam aleminin durumu içler acısıdır. İslam ülkelerini yönetenlerin çoğunun işbirlikçi haçlı yöneticilerin elinde olması, olanca hızıyla İslam coğrafyasında yaşayan halkları sistematik bir şekilde kan, zulüm ve gözyaşı içinde yaşamaya mecbur kılıyor. Bu günden tezi yok her Müslüman'ın mukaddesatına sahip çıkmasının zamanı gelmiştir. Aksa sadece Filistinlilerin değil bizatihi tüm Müslümanlarındır. En az Mekke ve Medine kadar kutsaldır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere bu bir imkan değil imân meselesidir. Son olarak şunu belirtmek gerekir ki terör devleti İsrail, İslam aleminin ve Müslümanların nabzını ölçmek için böyle bir uygulama yapmaktadır. Eğer İslam alemi sessiz ve tepkisiz kalırsa, Mescid-i Aksa'yı yıkmak için her türlü gayret içinde olacaklar maazallah. Bu İslam aleminin hepten kaybetmesi anlamına gelir. Ülkemizin duyarlı olan belediyelerine buradan bir çağrı yapıyoruz. Tüm belediyelerimiz imkanları nispetinde Mescid-i Aksa'ya turlar düzenlenmeli ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın sahipsiz olmadığını yine tüm dünyaya ilan etmelidirler. Bu duygu ve düşüncelerle zulüm ve işgal altında olan Mescid-i Aksa'nın bir an önce ibadete açılmasını ve İsrail terör devletinin bu girişimlerden derhal vazgeçmesini umarız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.