1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Sekmen bilim adamlarıyla buluştu
Başkan Sekmen bilim adamlarıyla buluştu

Başkan Sekmen bilim adamlarıyla buluştu

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Ulusal Kongresi'ne katılmak üzere kentte bulunan Geoteknik...

A+A-

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Ulusal Kongresi'ne katılmak üzere kentte bulunan Geoteknik Mühendisleri ve bilim adamlarıyla bir araya geldi.

Tarihi Müceldili Konağı'nda akademisyenlerle buluşan Başkan Sekmen, burada yaptığı konuşmada, "Ülkemiz ve insanlığın gereksinimleri doğrultusunda, mesleki ve etik değerlere saygılı, çevre bilincine sahip, ömür boyu öğrenmeyi, bilgiyi paylaşmayı ilke edinen mühendisler yetiştiren ülkemiz, sizler gibi, nice bilim ve tekniği insanlık yararına dönüştüren akademisyenlere sahiptir" dedi. Başkan Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: "Uluslararası alanda yarışabilecek nitelikte, çağdaş bilgilerle donanımlı, ulusal ve evrensel kültüre ve liderlik özelliğine sahip İnşaat Mühendislerimiz, bugün gelinen noktada modern çağın bütün gereksinimlerine sahip eğitimli ve donanımlı kişilerden oluşmaktadır. Günümüzde kentsel dönüşüm projeleriyle, yaşanabilir ve yüksek standartlarda yenilenmiş kentler kurmaya çalışan biz yerel yönetimin temsilcileri, kuşkusuz bilime yön veren çalışma ve projeleri yakından takip etmekteyiz. Yaklaşık 91 yıldır dünyanın gündeminde yer alan "Zemin Mekaniği" bilindiği gibi temel mühendisliğin geleceğine yön vermiştir. Zemin Mekaniğinin yeni bir disiplin olarak ortaya çıkışının ve ilk prensiplerinin oluşumunun merkezlerinden birisi Türkiye'dir. Hızla kalkınan ve gelişiminin en büyük itici gücünü inşaat sektöründen alan ülkemizde inşaat mühendisliğinin anabilim dallarından biri olan geoteknik anabilim dalı; en genel haliyle zemin mekaniği, temel inşaatı ve zemin dinamiği gibi bilim dallarından oluşmaktadır. Kurulduğu günden beri bilimi en doğru ve en etik şekliyle uygulayan, yenilikçi yöntemler kazandıran Zemin Mekaniği ve Geoteknik Mühendisliği Derneği'ne şimdiye kadar yaptığı çalışmalar ve inşaat sektörüne kazandırdığı yeni ufuklardan ötürü teşekkür ediyorum."

Başkan Sekmen'in konuşması sonrası Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım ve projeleri hakkında bilim adamlarına bilgi verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.