1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Başkan Şahin’den Gülsan Holding’e Gümkart teşekkürü
Başkan Şahin’den Gülsan Holding’e Gümkart teşekkürü

Başkan Şahin’den Gülsan Holding’e Gümkart teşekkürü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ithalatta Gümkart uygulaması yapan Gülsan Holding'i ziyaret ederek Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı...

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ithalatta Gümkart uygulaması yapan Gülsan Holding'i ziyaret ederek Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu'na teşekkür plaketi verdi.

Gülsan Holding'i ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ithalatta Gümkart uygulamasının Gaziantep ekonomisine önemli katkı sağladığını ifade ederek "Gümkart ile Gaziantep Gümrük Saymanlığı'na yapılan bütün vergi ödemeleri, ithalat hangi gümrükten gerçekleşmiş olursa olsun Gaziantep kayıtlarında gözükecektir. Bu durum ilimizin tahsil edilen vergi oranı rakamlarının daha sağlıklı ve daha olumlu bir veriye dönüşmesini sağlayacak ve ayrıca ilimize her yıl aktarılan maliye hazine payının yükselmesine katkı yapmaktadır. Gülsan Holding'in bu ithalatta Gümkart uygulamasıyla kentimize katkıları küçümsenemeyecek kadar büyüktür. Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu'na ve ekibine teşekkür ediyoruz" dedi.

"Gümkart uygulaması Gaziantep'in hazine payını arttırmaktadır"

Gümkart uygulamasının Gaziantep'te yerel yönetimlerin de ekonomisine olumlu katkı sağladığını ifade eden Gülsan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu Gaziantep'e sağlanacak her türlü katkının arkasında olduklarını ve kurum olarak da ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini ifade etti. Topçuoğlu yaptığı değerlendirmede "Bizler Gaziantep'te üretiyor, istihdam oluşturuyor, yatırımlarımızı burada gerçekleştiriyoruz. Bir kentin kalkınması sadece üretim, istihdam ve yatırımlarla değil, aynı zamanda sosyal sorumluluklarımızı da yerine getirerek de katkı sağlamak zorundayız. Gümkart uygulaması kentimizin yerel yönetimlerine bütçeden ayrılan payın artmasına önemli katkı sağlamaktadır. Gaziantep'in gelişmesi ve kalkınmasına sunulabilecek bütün katkıların yanında ve destekçisiyiz" dedi. Gümkart uygulamasıyla ilgili de bilgiler veren Topçuoğlu yaptığı değerlendirmede "Maliye Bakanlığı ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığının yapmış olduğu ortak bir çalışma neticesinde firmaların ithalattan doğan vergi ödemelerine kolaylık sağlanması amacıyla Gümkart uygulaması hayata geçirilmiştir. Gümkart uygulaması sayesinde firmalarımız, ithalatı hangi ilden veya gümrükten yapmış olursa olsun ödemeyi anında Gaziantep Gümrük Saymanlığı'na bu kart aracılığıyla yapabilmekte ve zaman kaybetmeden, başka bir işleme gerek duymadan ithalata konu olan emtiayı millileştirebilmektedir. Bu uygulamayı kullanan Gaziantepli sanayici ve iş adamlarımızın yaptığı ithalattan doğan vergi gelirinin Gaziantep'in hazine payına katkısı da büyük olmaktadır" şeklinde konuştu.

Gülsan Holding'i ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gümkart uygulamasıyla Gaziantep ekonomisine katkı sağlayan Gülsan Holding'in teşekkür plaketini Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu ve Kaşmir Halı Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Topçuoğlu'na taktim ederek teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.