1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Başkan Karaosmanoğlu: Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz”
Başkan Karaosmanoğlu: Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz”

Başkan Karaosmanoğlu: Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz. Gençlerimiz...

A+A-

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz. Gençlerimiz yeter ki geleceğe iyi hazırlansınlar. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin emrindeyiz. Gençlerimiz yeter ki geleceğe iyi hazırlansınlar. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin emrindeyiz" dedi.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Deneyerek Öğreniyorum" projesi kapsamında 74 ortaokul ve liseye kazandırılan 91 adet laboratuvarın açılışlarını Gebze ilçesindeki Sehit Er Mucahit Okur Anadolu Imam Hatip Lisesi, Koc Ortaokulu ve Ataturk Anadolu Lisesi ile sürdürdü.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'in de katıldığı açılışlarda öğrencilere, öğretmenlere ve velilere hitap eden Karaosmanoğlu, "Bilime ve eğitime tam destek veriyoruz. Gençlerimiz yeter ki geleceğe iyi hazırlansınlar. Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin emrindeyiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte eksik gördüğümüz alanlarda çalışma yapıyoruz. İşte Fen Laboratuvarları projemiz de bunlardan bir tanesidir" şeklinde konuştu.

Okul Müdürleri Zafer Aslan, Irfan Yılmaz ve Fikret Tonyalı'nın ev sahipliklerinde gerçekleşen ayrı ayrı açılışlarda gençlerle bir araya gelen ve sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, öğrencilerin geleceğe umutla bakması karşısında şunları söyledi: "Gençlerimiz için yapamayacağımız şey yoktur. Bizler yerel yöneticiler olarak alt ve üst yapı noktasında hizmet üretirken, gençlik alanında da taşın altına elimizi koyuyoruz. Öğrencilerimizin gözlem yapma, düşünme, fikir üretme ve yorum yapma gibi yeteneklerinin gelişmesine katkı sağlamak için Deneyerek Öğreniyorum Projemiz kapsamında il genelinde ihtiyacı olan okullara fen, fizik, kimya, biyoloji laboratuvarı kuruyoruz. Bu kapsamda bir kimya-biyoloji ve fizik laboratuvarını ihtiyacı olan okullarımızla buluşturuyoruz."

Deneyerek Öğreniyorum Projesi kapsamında 42 Ortaokula 42 adet Fen Laboratuvarı, 32 Liseye 28 adet Fizik Laboratuvarı, 21 adet Kimya-Biyoloji Laboratuvarı kurulumu gerçekleştirileceklerin belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Toplamda 74 okula 91 adet Laboratuvar kurulumu yapılacağız. Bu da öğrencilerimizin eğitimine katkı sunacaktır. Gecemizi gündüzümüze katarak, gençlerimize daha iyi bir gelecek hazırlamak adına, büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Gelecek nesiller için yaptığımız her iş, her program, her çalışma bize heyecan veriyor, güç katıyor" ifadelerini sarf etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.