1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Basın Kartı Komisyonu 19 Ekim’de Ankara’da toplanıyor
Basın Kartı Komisyonu 19 Ekim’de Ankara’da toplanıyor

Basın Kartı Komisyonu 19 Ekim’de Ankara’da toplanıyor

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın Kartı Komisyonu Toplantısının 19 Ekim 2016 tarihinde Ankara'da Genel Müdürlük toplantı salonunda...

A+A-

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Basın Kartı Komisyonu Toplantısının 19 Ekim 2016 tarihinde Ankara'da Genel Müdürlük toplantı salonunda yapılacağını açıkladı.

Basın -Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda, ilk kez basın kartı alacak basın mensupları ile sürekli basın kartı alacak basın mensuplarının müracaatları Basın Kartı Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde görüşülerek karara bağlanacaktır. Basın Kartı Komisyonu toplantısında 11 Ekim 2016 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze intikal ettirilen başvurular görüşülüp karara bağlanacak.

Bu bağlamda; başvuruları Komisyona intikal ettirilecek başvuru sahiplerinin aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmaları gerektiği kaydedildi:

"Mesleki çalışma göndermesi gereken başvuru sahipleri, Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde (www.byegm.gov.tr) yer alan "Basın Kartı" bölümüne girerek Mesleki Çalışma Gönder kısmından mesleki çalışmalarını sisteme yüklemelidirler. Mesleki çalışmalarla ilgili detaylı bilgi il müdürlüklerimizden alınabilir.

Sürekli basın kartı başvurusunda bulunanlardan mesleki çalışma niteliğinde olmayan bir belge ile durumlarını tevsik etmek isteyenlerin söz konusu belgeleri basılı ortamda il müdürlüklerimiz aracılığıyla Genel Müdürlüğümüze intikal ettirmeleri gerekmektedir.

Başvuru sahiplerinin çalıştıkları gazete/dergi örneklerinin "pdf" olarak Komisyon görüşüne sunulması öngörüldüğünden yayınların "Devlet Enformasyon Sistemi"ne yüklenmesi hususunda gereken özenin gösterilmesi gerekmektedir."

Konuyla ilgili soru ve sorunların Basın Kartı Destek Hattı: (312) 583 61 60 ve basinkarti@byegm.gov.tr elektronik posta adresi aracılığıyla iletilmesi halinde daha hızlı çözümler sunulabilmesinin mümkün olacağı bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.