1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ayvalık okullarının geleceği bu seminer ile belirlenecek
Ayvalık okullarının geleceği bu seminer ile belirlenecek

Ayvalık okullarının geleceği bu seminer ile belirlenecek

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, ilçe genelindeki tüm okulların müdürleri bir araya gelerek sona eren...

A+A-

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde, ilçe genelindeki tüm okulların müdürleri bir araya gelerek sona eren eğitim-öğretim yılı değerlendirildi.

Düzenlenen seminerler yıl boyunca okullarındaki eksiklikler ve aksaklıkları İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır'ın öncülüğünde masaya yatıran okul müdürleri, gelecek eğitim-öğretim yılında söz konusu sorunları ortadan kaldırmak ve yeni projeler üretmek için de kolları sıvadı.

MEB'e ait Cunda Uygulama Oteli'nde gerçekleşen bir haftalık seminerin açılışında Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve okul müdürleri hazır bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan seminer açılışında konuşan Kaymakam Nazlı, "Ayvalık Okulları Geleceğini Planlıyor" adını taşıyan projenin hayata geçirilmiş olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Balıkesir Valiliği tarafından yürütülen BENGİ Projesi kapsamında Ayvalık özelinde kendi eğitimimizin kalitesini, kapasitesini ve geleceğini iyi noktada inşa etmek adına bu çalışma iyi bir kılavuz olacaktır diye ümit ediyorum" dedi.

Sadece Ayvalık'ın değil, millet olarak da Türkiye'nin geleceğini inşa etmenin yolunun eğitimden geçtiğini vurgulayan Kaymakam Nazlı, "Önümüze 2023 hedefi koymuşsak, 2071 hedefi koymuşsak bu hedeflere sağlam ve sağlıklı bir şekilde ancak eğitimimizi bize gerçek manada yol gösterebilecek bir seviyeye getirmekle ulaşabiliriz. Bu vesile ile bu çalışmanın asıl hedefe sağlam adımlarla yürüyebilecek bir proje olmasını temenni ediyorum. Projeyi hazırlayan ve düşünenleri kutluyor. Bu çalışmanın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Seminer açılışında konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ise; göreve geldiği ilk günden bu yana yaptıkları her çalışmayla ortaya çıkan uygulamaların, avantajlı ve dezavantajlı yanlarını görebilmelerine olanak sağladığını ve zayıf olunan noktaları güçlendirebilmek, güçlü olunan noktaları da daha da güçlü kılabilmek, tüm okullara yaygınlaştırabilmek adına bu projeyi hayata geçirdiklerini vurguladı.

İlçedeki her okuldan bir idarecinin gönüllü olarak katılımıyla hayata geçirdikleri çalıştay tadındaki seminerde belirledikleri ana başlıkların altlarını doldurulacağını ifade eden Güner Bahadır, "Projemizin temelinde geçtiğimiz 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı içerisindeki işleyişte karşılaşılan problemlerin nasıl asgari seviyeye indirilebileceği, nasıl daha iyi olunabileceği ve nasıl daha büyük kitlelere ulaşılabileceği yatmaktadır. Amacımız bu sorunlara tüm okullarımızın katılımıyla ortak çözümler bulmak ve bundan sonraki dönemlerde, çalışmaların daha planlı ve programlı yürütülebilmesini sağlamaktır."diye konuştu.

Konuşmaların ardından başlayan seminerde, gruplara ayrılan okul müdürleri İlçeMilli Eğitim Müdürü Güner Bahadır öncülüğünde yeni dönemdeki yol haritasını çizmek için hummalı bir çalışmayı başlattı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.