1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ayın Gençlik Merkezi Erzincan Gençlik Merkezi oldu
Ayın Gençlik Merkezi Erzincan Gençlik Merkezi oldu

Ayın Gençlik Merkezi Erzincan Gençlik Merkezi oldu

Türkiye genelindeki Gençlik Merkezleri arasında Mayıs ayının gençlik merkezi olarak Erzincan Gençlik Merkezi seçildi.

A+A-

Türkiye genelindeki Gençlik Merkezleri arasında Mayıs ayının gençlik merkezi olarak Erzincan Gençlik Merkezi seçildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Ayın Gençlik Merkezi" uygulamasında, gençlik merkezlerin faaliyetleri ve projeleri başta olmak üzere belirlenen performans kriterleri dikkate alınıyor. Uygulama çerçevesinde Erzincan Gençlik Merkezi, ayın gençlik merkezi seçildi.

Gençlere yönelik faaliyetlerini gün geçtikçe arttıran Erzincan Gençlik Merkezi, kitap toplama kampanyası, huzur evi ziyareti, fidan dikimi, ilkyardım ve afet eğitimi, ihtiyaçlılara kıyafet yardımı, halk oyunları yarışması, genç dönüşüm projesi, Türk Müziği yarışması, ebru ve hüsn-ü hat kursu, Mehmet Akif Ersoy'u anma programı, atık pil toplama kampanyası,57. Alay Vefa yürüyüşü, gönüllü gençlerin yardım etkinliği, rehabilitasyon merkezi ziyaretleri, sağlıklı yaşam semineri, gibi çeşitli faaliyet ve projeleri hayata geçirdi. Bu faaliyetleri değerlendiren Bakanlık, Erzincan Gençlik Merkezi'ni Mayıs ayının gençlik merkezi olarak belirledi. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan uygulama, önümüzdeki dönemde de sürecek ve her ay bir gençlik merkezi, faaliyetleri ve projeleri başta olmak üzere belirlenen performans kriterleri doğrultusunda ayın gençlik merkezi olarak belirlenecek.

Türkiye genelinde 81 gençlik merkezi arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı için çok önemli olan Mayıs ayında "Ayın Gençlik Merkezi" seçildiklerini belirten Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, " Erzincan Gençlik Merkezimiz yoğun bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. Merkezimizde gençlerimize hizmet için çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Merkezimizde kültürel, sosyal ve sportif anlamda yapılan etkinlikler ile daha çok gencimize ulaşmayı hedefliyoruz. Erzincan Gençlik Merkezi, Gençlik Merkezi Müdürüyle, gençlik liderleriyle, memurlarıyla ve gönüllü gençleri ile birlikte özverili çalışma sonucu bu başarıyı elde etmiştir. Sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları, vakıflar, dernekler ile yaptığımız iş birliği ile Erzincan'da binlerce gence ulaşıp gençleri merkezimizde ağırlıyoruz. Erzincan Gençlik Merkezi personeli arkadaşlarımız haftanın 7 günü sabah 08.00'den gece 23.00'a kadar merkezimizde gençlerimiz için gayretli bir şekilde çalışıyorlar. Bu özverili çalışmalarından ötürü Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Özdemir'e, Gençlik Liderlerine ve Gençlik Merkezinin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Erzincan Gençlik Merkezi'nin elde ettiği başarının Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftasının gerçekleştirildiği Mayıs ayına gelmesi ise bize ayrıca bir gurur yaşatmıştır." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.