1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aydemir’den ‘Eğitimde AK Kararlılık’ vurgusu
Aydemir’den ‘Eğitimde AK Kararlılık’ vurgusu

Aydemir’den ‘Eğitimde AK Kararlılık’ vurgusu

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, son 16 yılda Eğitimde Çağdaş bir çığır açıldığını kaydederek, "Bugün her ilinde bir üniversite bulunan...

A+A-

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, son 16 yılda Eğitimde Çağdaş bir çığır açıldığını kaydederek, "Bugün her ilinde bir üniversite bulunan Türkiye var. Eğitimde çağ atlayan bir Türkiye var. Eğitimde ezberleri bozan bir Türkiye var. Bu Eğitimde AK devrimdir" dedi.

AYDEMİR MESAJ YAYIMLADI

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılının açılışı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti Hükümetlerinin gerçekleştirdiği yatırımlarla Erzurum'un sağlık, turizm ve ulaşım alanlarında olduğu gibi eğitimde de "rüya şehir" haline geldiğini ifade etti.

EĞİTİMDE ERZURUM SİNERJİSİ

Yükseköğretimde Türkiye'nin 7'inci Teknik üniversitesine sahip kılınan Erzurum'un üçüncü üniversiteye kavuşma aşamasında olduğunu kaydeden Milletvekili Aydemir, AK Parti hükümetlerinin özel yaklaşımlarıyla ilin Üniversiteler şehri kimliği kazandığını, hayata geçirilen Eğitim Kampüsü projesinin tamamlanmasıyla orta öğretimde de cazibe merkezi olduğunu vurguladı.

EĞİTİM KAMPÜSLERİ ÖRGÜSÜ

Halen yapımı devam eden Eğitim Kampüslerinin fonksiyonellik kazanmasıyla Erzurum'un yalnız kendi sınırlarında değil, bölgesinde de Orta Öğretimde "Ufuk İl "hüviyeti kazanacağına işaret eden Milletvekili Aydemir, "Tarihimizin medeniyetler köprüsü olan Erzurum, yıllarca sadece söylem boyutunda Medreseler Şehri olarak anlatıldı. Ne ki, içinde bulunduğumuz bilgi çağı eksenine senkronize olamamıştık. Milenyuma sadece geçmişinin ardına saklanılan bir Erzurum ile girmiştik. 2002'den itibaren ak yaklaşımla yeni bir süreç başladı. İkinci üniversite hayali gerçek oldu. İlk ve orta öğretimde çağdaş eğitim örgüsünün gereği olan Eğitim Kampüsü yatırımları kaydedildi. Mazimizin iftihar tanımlaması olan Medreseler Şehri unvanını yeniden kazandık. Bu yatırımlara Erzurum'u adres kılan AK Dava liderine müteşekkiriz." dedi.

EĞİTİMDE AK KARARLILIK

Eğitim ve Öğretim sürecinin yalnız okullaşma ile sınırlı olmadığı, diğer sosyal olgu ve yaklaşımlarla birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirten Milletvekili Aydemir, "16 yıllık AK dönemde eğitimde yakalanan başarının ardında "İnsan saygı" vardır. AK Hükümetler süreçte ailelere yönelik olarak sosyal destek ve yardımları kurumsal hale getirerek, ilk ve orta öğretimde öğrencilere hamiliği kurumsallaştırdılar. Bu eğitim tarihimizde bir ilktir. Ücretsiz kitap dağıtımları gerçekleştirerek aileleri mali yükten de kurtaran AK yaklaşım, dünyada bir eğitim modeli oluşturdu. Bu da bir ilktir. Ve AK Davanın eğitimde başarı yolundaki kararlılığıdır" yorumunu yaptı.

'DURMAK YOK..!'

Yeni eğitim ve öğretim yılının öğrenciler, velileri ve eğitim kurumları babında başarılı olmasını dileyen Milletvekili Aydemir, Erzurum'da eğitim yatırımlarının devam edeceğini ifade ederek, "Özellikle eğitim alanında durmak yok, yatırımlarla yola devam diyoruz. Eğitimde Ak yaklaşımı izlemeye devam edelim" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.