1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ATSO’dan genç girişimcilere simülasyonlu eğitim imkanı
ATSO’dan genç girişimcilere simülasyonlu eğitim imkanı

ATSO’dan genç girişimcilere simülasyonlu eğitim imkanı

Antalya'da ilk kez gerçekleştirilen Simülasyonlu Girişimcilik Eğitimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) başladı.

A+A-

Antalya'da ilk kez gerçekleştirilen Simülasyonlu Girişimcilik Eğitimleri Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ATSO) başladı.

ATSO tarafından istihdama katkı sağlamak ve gençleri meslek sahibi yapma hedefiyle hayata geçirilen "Benim İşim Benim Geleceğim" projesi kapsamında Simülasyonlu Girişimcilik Eğitimleri başladı.

Bilgilerini sanal şirketler üzerinde uygulayabilecekler

ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, programa ilişkin yaptığı açıklamada, "18-29 yaş aralığındaki 20 kadın ve 20 erkek olmak üzere toplam 40 işsiz genç öncelikle "70 Saatlik KOSGEB Girişimcilik Eğitimi" aldılar. Eğitimde bir girişimcinin sahip olması gereken pazar araştırması, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan gibi teorik bilgileri edindiler. Bu eğitimi tamamlayan gençlere Odamızda 3 Ekim itibari ile 6 haftalık "Simülasyon Destekli Girişimcilik Eğitimi" verilmeye başlandı. Böylece katılımcılar edindikleri teorik bilgileri bilgisayar yazılımı üzerinden kurdukları sanal şirketlerde uygulama imkânına sahip olacaklar, finans, pazarlama, insan kaynakları, planlama ve üretim fonksiyonlarında yönetsel yetkinliklerini simülasyonlu yazılım üzerinden geliştirmekteler. Ayrıca bu 40 kişiye "İş Sağlığı ve Güvenliği, Yönetim Beceriler ve İletişim Teknikleri" olmak üzere 3 farklı eğitimde proje kapsamında verilecektir" dedi.

"372 bin Euro bütçeli bir proje"

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ise projenin başarı ile devam etmesinden büyük memnuniyet duyduğunu kaydetti. ATSO'nun Antalya'nın en çok proje üreten kurumlarından birisi olduğunu belirten Başkan Davut Çetin, "Oda olarak özellikle mesleki eğitim ve istihdam odaklı projelere özel önem veriyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz "Benim İşim Benim Geleceğim" isimli projeye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'nın Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında destek almaya hak kazandık. 372.199.50 Euro toplam bütçeli projenin yüzde 90'ı Avrupa Birliği, yüzde 10'u ATSO tarafından finanse ediliyor. Gençlerin Simülasyonlu Girişimcilik eğitimini almaları amacıyla son teknolojiye uygun olarak bir bilgisayar laboratuarı kurduk. Proje tamamlandıktan sonra da AB hibesi ile kurulan bu laboratuarda üyelerimizin taleplerine ve ilgi alanlarına göre uygulaması daha fazla olan eğitimler düzenlenebilecek" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.