1. HABERLER

  2. ADS

  3. Atatürk Posteri
Atatürk Posteri

Atatürk Posteri

Atatürk posteri, Türk Milleti için önem taşıyan milli bayramlarda ve bazı özel günlerde, Ulu Önder Atatürk'ü anmak amacı ile kullanılmaktadır

A+A-

Atatürk'e ait resimlerin, dijital baskı yolu ile basılmasıyla üretilen bu posterler, Atatürk' anma açısından oldukça mühimdir.

Ata posteri, müşterinin talepleri doğrultusunda üretilmektedir. İstenilen Atatürk resmi, istenilen ebatlarda, istenilen malzemeler ile basılabilmektedir. Posterin basımı tamamen dijital baskı yöntemi ile sağlandığından dolayı, bu aşamada el işçiliği söz konusu değildir.

Atatürk posterleri, başta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi Türk Milleti açısından önemli tarihlerde kullanılmakla birlikte, bazı özel günlerde de kullanılabilmektedir.

Atatürk Posteri Nasıl Üretilir?

Ata posteri üretimi, empirme baskı tekniği ve fabrikasyon baskı tekniği gibi dijital baskı yöntemleri ile sağlanmaktadır. Üretimde, farklı birçok malzeme kullanılabilmektedir. Bu malzemelere, kuşe, kâğıt, kanvas, saten örnek olarak gösterilebilmektedir. Ancak, en sık kullanılan malzemelerin raşel ve saten olduğu bilinmektedir.

Atatürk posterinin üretimi için, öncelikle basılacak olan Atatürk resminin seçilmesi gerekmektedir. Bu aşamada seçim, müşteriye bırakılmaktadır. Atatürk posteri için tercih edilen Atatürk resimleri genellikle aynıdır.

Atatürk resmi seçildikten sonra, hangi ebatlarda üretileceğine karar verilmelidir. Posterin ebadının, posterin kullanılacağı alana göre tercih edilmesi gerekmektedir. Binalarda asılmak üzere üretilecek olan posterlerin, büyük ebatlarda üretilmesi önerilmektedir.

Posterin üretiminde, kaliteli malzemelerin tercih edilmesi de büyük bir önem taşımaktadır. Dış mekânlarda kullanılacak olan posterlerin, zorlu hava şartlarına karşı dayanıklı olması gerekmektedir. Bu posterin, uzun ömürlü olması bakımından da önemlidir. Akma, solma ve benzeri risklere karşı dayanıklı olmaları gerekmektedir.

Atatürk Posteri Fiyatları

Ata posteri fiyatlarının belirlenmesinde etki eden faktörlerden birisi, kullanılan malzemedir. Posterin üretimi için kullanılan malzemenin fiyatı, posterin maliyetine doğrudan etki etmektedir.

Poster fiyatlarında etkisini gösteren hususlardan diğeri de, posterin ebatları ile ilgilidir. Büyük ebatlarda üretilen poster fiyatlarının, küçük ebatlardaki poster fiyatlarına nispeten daha fazla olduğu görülmektedir.

Poster fiyatları, üretimi sağlayan firmadan firmaya da değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle, net bir bilgi almak için ilgili firma ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.