1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz ve kötü söylemlere itibar edilmemeli
ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz ve kötü söylemlere itibar edilmemeli

ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz ve kötü söylemlere itibar edilmemeli

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) ile birliğe bağlı Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi yönetim...

A+A-

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) ile birliğe bağlı Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifi yönetim kurullarının görevden alınmasının ardından merkez birlik ve Serik kooperatifine atanan Kayyım heyeti ilk resmi açıklamasını yaptı. ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz söylemlerin gündeme gelmesine dayandırılan açıklamada, ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz ve kötü söylemlere itibar edilmemesi istendi.

ANTBİRLİK Kayyım yönetiminin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Antalya ilinde kurulu bulunan S.S. Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) ile birliğe bağlı S.S. 16 Sayılı Serik Pamuk ve Narenciye Tarım satış kooperatifi nezdinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan denetim sonucunda Bakanlık Makamının onayı ile alınan birlik ve kooperatif yönetim kurulu üyelerinin görevlerine, 1163 sayılı kooperatifler kanunu uyarınca tedbiren son verilmiştir. Yönetim Kurulu Üyelerinin görevlerine son verilmesiyle organsız kalan, anılan Birlik ve Kooperatifin olağanüstü genel kurul toplantısının yapılıp yeni yönetim kurulları oluşuncaya kadar, birlik ve Kooperatifin yönetiminde boşluk oluşmaması ve faaliyetlerin devam edebilmesi, yönetim tarafından yapılması zorunlu iş ve işlemlerin yerine getirilebilmesi amacıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından Birlik ve Kooperatife yönetim kayyımı atanması için ilgili mahkemelere başvurulmuştur. Antalya ve Serik Mahkemeleri 09.09.2016 tarihinde S.S. Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperetifleri Birliği ile S.S. 160 Sayılı Serik Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifine tedbiren yönetim kayyımı atanmasına ilişkin kararlar verilmiştir. Birlik ve Kooperatifin tüm faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi, bankalar, mahkemeler ve üçüncü kişiler ile olan iş ve işlemlerin sürdürülebilmesi amacıyla Mahkeme tarafından atanan Kayyımlar görevlerine başlamışlardır. Kayyım Heyeti Birliğin, Kooperatifin ve üretici ortakların hak ve menfaatlerini korumak amacıyla çalışmalarını sürdürecektir. Bu bağlamda, kamuoyunda ve piyasalarda ANTBİRLİK ile ilgili olumsuz ve kötü niyetli söylemlere itibar edilmemelidir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." (ST)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.