1. YAZARLAR

  2. Murat Türkoğlu

  3. Allah'ın selamı üzerinize olsun
Murat Türkoğlu

Murat Türkoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Allah'ın selamı üzerinize olsun

A+A-

Allah’ın ve resulunun selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı. Rabbimizin elçi melekleri Lud kavmine giderken İbrahim AS’a uğrar ve güzel bir selam ile hitap ederler.

Bu süreçte birde Hz İsmail’i müjdelerler. Şimdi yukarda verdiğimiz selam bu gün Muharrem Karabay hocamızın uzun yıllar önce yapmaya başladığı ve şu an kırk elli binlere ulaşan ve artık her geçen gün birçok kişinin yapmaya başladığı Üveyslik zikri neticesinden tüm üveyslere Rabbimiz tarafından edilen bir hitap Bu hitabın ve selamın içeriği yine www.veyselkarane.com adresinde detaylı olarak mevcut .  Şimdi hanif olan Hz.İbrahim ve tabiiki en şanlı nebi olan Hz. Muhammed (SAV) efendimizin  öğrettiği sünneti gereği edep uslup haya içerikli bir din olan İslam dininin hakikatini aşıklardan öğrenelim,sabah akşam tefekkür halinde olan halkın içerisinde Hak ile olan günümüz dünyasında şirk odaklarına düşman, batıla kılıç çekmiş  nice yiğitler varki bir vakit  şüpheye düşse bin secde de tevbe eder.  Bu içerik Hal ehlinin gıptayla baktığı, kılık kıyafetiyle dünyada olan takvasıyla Rab katında razı olunan. İşte bunlar aşıklardır ne köle ne tüccar ibadeti yapmazlar ibadetleri aşktır sözleri nakıştır. Bir de bu ehil insanları alaşa eden her fırsat da hakaret ve iftiralar savuran bencillik ve kibirde ön saflarda İblisin en gözde yardımcıları var ki bakın onbin evliyanın öğretmeni Hace Ahmed Yesevi Hazretleri beyitlerinde bu deccal uydularını nasıl dile getirmiş.

AHİR ZAMAN ŞEYHLERİ

Durmaz keramet satar

Ahir zaman şeyhleri

Her gün battıkça batar,

Ahir zaman şeyhleri

 

Farzı geriye atar, 

Nafile oruç tutar,

Dini paraya satar,

Ahir zaman şeyhleri

 

Beline kuşak bağlar, 

Sözleri yürek dağlar

Para toplarken ağlar,

Ahir zaman şeyhleri

 

Ağlaması göz boyar,

Her gün ayağı kayar,

Kendini adam sayar,

Ahir zaman şeyhleri

Başına sarık sarar

Kendine mürit arar

İlmi yok neye yarar

Ahir zaman şeyhleri

Dünyaya kucak açar

Zoru görünce kaçar

Her yere küfür saçar,

Ahir zaman şeyhleri

Şeyhlik ulu bir iştir

Hakka doğru gidiştir

Yaklaşılmaz ateştir

Ahir zaman şeyhleri

Salih şeyhler nerdedir,

Kötüler her yerdedir

Hak yoluna perdedir

Ahir zaman şeyhler

**

Allah onlardan razı olsun Peygamber varisi o veli kullardan.. Sözümüz hak ehlini incitmesin lakin,  Arap kültürünü İslam zannedip Arapça öğrenen çoklarını görüyoruz ki, hemen bahsedilen Rabbin Kur'an da övdüğü o güzel veli kullara iftirada en ileri gitmekdeler. Hz. Mevlana "Kur'an'ın kölesi Peygamberin ayak tozuyum kim buna aksi bir söz eder ise o sözden de söyleyenden de davacıyım" demesine ta Venediklere kadar dergahlarını haliyle İslamı geniş coğrafyalara taşımış isede kendini bilmezlerin hala ajan ve daha kötü hitamları bizleri incitmek de.  Veli kulların kerametlerini inkar etmekde  evet biz onlara bağlı takılı değiliz lakin onların hayatları Peygamberlerin birer örneğidir  Bu gün Ladikli Ahmed Ağa'yı bilmeyen yoktur , kırk yıl Hızır As ile yolculuk eden görünüşte Resulallah efendimizin ilk mesleği olan çobanlık yapan bir ümmi! Eve gelen misafirlerine; yaz günü kış meyvesi, kış günü ise yaz meyveleri ikram etmek de ve yaşadığı dönemde normal olmayan bir hal bir ikram. Burda keramet Rabbimizden sebebi ise sevdiği kulu halk nazarında sevdirmek  değil midir? Din kişilere ait değildir! Kişiler dinin gerektirdiğiyle yükümlü emir erleridir, burda hüküm Allah'ın sözünü kullanıp diğer yandan insanlar hakkında hükümler vermek de sanıyorum cehaletten olsa gerek.  Şimdi asıl konumuza dönecek olursak; anlatmak istediğimiz huzur mutluluk Allah ve Resulu ile olabilmek bu hale bürünmek bunları bizzat yaşayanlar olarak enayet hasletinden Yüce Allah'a sığınarak sizlere ısrarla tavsiye ettiğimiz üveyslik zikri!  Neden niçin sorularınızın bizzat cevapları bütün sosyal medya sitelerinde gerek yazılı  gerek görsel anlatımlarla mevcuttur. Sabah akşam Allah'ı tesbih etmek  Resulallah  efendimize ve onun ehlibeytine salatu selam etmek adına bir davet diyelim. Haliyle ümmet olmak öncü Peygamberin ayak izlerini takip etmekle anca mümkün olur biraz zahmet ve neticesinde ise ebedi bir vuslat. İnşallah o vuslata erenlerden olmamaız dileklerimle sağlıcakla kalınız.

Bu yazı toplam 2215 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.