1. YAZARLAR

  2. Semra Büyükkaragöz

  3. Allah’ın lütfuyla
Semra Büyükkaragöz

Semra Büyükkaragöz

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Allah’ın lütfuyla

A+A-

Ümmet şuurunun zayıfladığı, vicdanın insanların belirlediği insan haklarıyla sınırlı kaldığı, fakat bu hakların tanınmadığı ülke Müslüman olunca kafirlerin gözüne en kalınından bir perde indiği günlerdeyiz. Zalimliği ve İslam düşmanlığını ele almış ülkelerin duymaya tahammül edemediği tamlamalardan birinin “İslam kardeşliği” olduğu günlerdeyiz.

**

İslam kardeşliği, oluk oluk akan kanı durdurmayı gerektirir. Çünkü biz Allah’ın lütfuyla kardeş olduk. İki tarafın “Allahu  Ekber” sesleriyle çatışmasından daha acı ne olabilir? Siyonistlerin, zalimlerin oyunlarını Müslüman ülkelerinde oynaması kadar kalbe batan dikenden büyük ne olabilir? Acıların merhemi mutlak Kuran ve sahih sünneti hayatımızdaki yerine oturtmaktan geçer.

**

Bunun için öncelikle bizim birçok konuda onlardan önde olmamız gerekir. Çocuklarımızı, gençlerimizi Müslümanlık çizgisinde bilimle bütünleştirmek bizi önde tutmaya yeter de artar bile. Elbette imamlara, müftülere, hocalara ihtiyacımız var. Ama tıpta olay yaratacak doktorlara, kendine hayran bıraktıracak binaların mühendislerine, Müslümanların hakkını arayacak avukatlara, bizden olan insanların birçok alanda dağılmasına daha çok ihtiyacımız var. Zira bu devirde silahlı askerden çok kalemli, işinin ehli insandan korkuluyor. O zaman işinin ehli insanların bizlerden çıkması, Müslüman kardeşine el uzatması, yardım etmesi gerekli.

Müslüman’ın Müslüman kardeşine yardım etmesi bir temenni değil emirdir. Bir tarafta aç kalan, bomba sesleriyle uyutulan Müslüman çocukların olması, bizim ise bu zulme göz yummamız gaflet değil de nedir? Hırs bürümüş gözlerin, kanlı elleriyle sunduklarını büyük bir istekle kapışmak yakışır mı bizlere?

**

Bir markete girdiğimizde en çok kullandığımız ürünler Müslüman kardeşlerimize eziyet eden ülkelerin markaları. Sadece bu da değil, araba, kıyafet, beyaz eşya markaları. Kendilerine bağımlı hale getirip, bizim paramızla kardeşlerimizi vurmaktır onların amaçları. En kolayı bunları bilerek boykota en azından bu markaları terk ederek başlamak. Sonrasında çocuklarımıza, gençlerimize bu bilinci yerleştirmek, zorlukları idrak ettirmek gerekli. Dünya, Müslüman gencine hayret etmeli, Müslüman genç ise ömür boyu gayret etmeli. En büyük görev yine ebeveynde.

*+

Ağlayan çocukların acılarının kelimelerle anlatılamadığı müddetçe ne zulmün sona erdiğinden bahsedebiliriz, ne Kuran ve sünneti hayata geçirebildiğimizden! Hepimiz huzurla evimizde olmak için dua ederiz. Kardeşlerimiz için de aynı duayı yapmak gerekir.

 Sözlerime kaynakça olarak Peygamber efendimizin şu şerefli sözünü gösteriyorum;”Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz.” (Buhari, İman 7)

 

Bu yazı toplam 5149 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.