1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Akınrobotıcs kapılarını öğrencilere açıyor
Akınrobotıcs kapılarını öğrencilere açıyor

Akınrobotıcs kapılarını öğrencilere açıyor

Akınrobotıcs kapılarını Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğrencilere açıyor. Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, Türkiye genelinden gelen öğrencilerle teknoloji paylaşımı yaptıklarını söyledi.

A+A-

Akınrobotıcs kapılarını öğrencilere açtı. 28 ülkede 2 bini aşkın çözüm ortağı ile teknolojiye yön veren Akınsoft, kurmuş olduğu Dünyanın ilk insansı robot fabrikası Akınrobotıcs'in kapılarını farklı eğitim kurumlarından gelen teknoloji meraklısı öğrencilere açıyor. Her geçen gün hızla büyümeye, gelişmeye ve yenilenmeye devam eden Akınrobotıcs, düzenlediği teknik gezi faaliyetleri ile robotik teknolojiler alanında yaptığı çalışmaları misafirlerine yerinde görme fırsatı sunuyor.

ÖĞRENCİLERİMİZİN UFKUNU AÇMAK İSİTİYORUZ

Akınsoft Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, Akınrobotics’in 23 yıllık Akınsoft’un geliştirmiş olduğu yazılımlar üzerine kurulduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Akınrobotics’in 23 yıllık Akınsoft’un geliştirmiş olduğu yazılımlar üzerine kurulmuş ve 9 senedir mekanik ve elektronik konuda Ar-Ge faaliyetlerini yürüten hem insansız robot fabrikası, hem de insansız robotların Ar-Gesini gerçekleştirdiği laboratuarları barındırıyor. Akınrobotics’in iki yıl önce temellerini atmıştık ve 4 Kasım 2017’de resmi açılışını yaptık. Bugün burada teknik gezi düzenliyoruz. Teknik gezimizde yaklaşık bin öğrencimiz var. Mart ayı içerisinde de teknik gezi düzenlememiştik. İnşallah Mayıs ayındada teknik gezi düzenleyeceğiz. Burada Türkiye genelinden gelen ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversite öğrencilerimizle teknolojimizi paylaşıyoruz. Onlara bilgi transferi yapıyoruz, teknolojimizi paylaşıyoruz. Öğrencilerimizi sorunları cevaplıyoruz. Üretmiş olduğumuz ürünlerimizi tanıyorlar. Geçmişten bugüne Ar-Ge çalışmalarımızı inceliyorlar. Önceliğimiz teknolojimizi bilim yuvalarımız olan Lise ve Üniversite öğrencilerimiz ile paylaşmak. Bu sayede öğrencilerimizin ufkunu aşmak istiyoruz.”

AKINCI SERİSİNE GELİŞTİRİYOR

Türkiye’nin ilk insansı robotu olan AKINCI-1-2-3 serilerine 3 yıldır ara verdiklerini ifade eden Akın, sözlerini şu şekilde noktaladı: “ 3 yıldır ara verdiğimiz Akıncı serisinin çalışmalarına yeniden başladık. Akıncı 4 insan yapısı ve eklem yapısı ile insansı hareketleri çok rahat gerçekleştirebiliyor. Tatma duyusu hariç 4 duyuyu kullanabiliyor. Aynı zamanda interneti kullanabiliyor ve yapay zeka sayesinde insanı görüp tanıyım, farklı şekillerde cevaplar verebiliyor. Akıncı robot mina’nın geliştirme amacı ise çocuklar. AVM’lerde, kreşlerde,fuarlarda ve havaalanlarında görev alabilecek olarak sempatik bir şekilde yapıldı. Geliştirilmeye ve Ar-Ge süreci yapılmaya devam ediyor.”

ALİ İBİLEME merhabahaber.com

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.