1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Akıl oyunları-2 Aydın sanatçılar
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Akıl oyunları-2 Aydın sanatçılar

A+A-

Bir önceki yazımda, 17-25 Aralık sürecini başlatan gelişmeleri kaleme almıştım. Ülkemiz ve Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlardan, küçük bir kesitti kaleme aldıklarım. Geçtiğimiz günlerde bir "cenaze töreninde" ! ki olaylar,  Akıl oyunları yazılarımın konusuyla ilişkili olduğu için, bugünkü yazımda bahsetme gereksinimi duydum.

**

Bildiğiniz gibi ülkemizde aydın! Sanatçılarımız fazlasıyla mevcut. 17-25 Aralık sürecinden önce, denenmiş olan, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini yıldırma ve yıkma çalışmaları "Gezi Olayları’" diye bildiğimiz hadiseler yaşanmıştı.

**

Bu, Aydın! Sanatçılarımız, güdümlü siyasetçilerinde katılımıyla ön saflarda mücadele vermişlerdi o zaman. İstanbul Taksim meydanının düzenlenmesi çalışmalarında, kesilecek olan ağaçları bahane göstererek kalkışmışlardı eylemlerine. Halkımızı provoke etmeye çalışan Alman ve İngiliz ajanlarıyla kol kola girmişlerdi. Sözde bir diktatöre! Karşı duruyorlar, Sözde! Demokratik haklarını kullanıyorlardı!? Kin ve nefretlerini, ağza alınmayacak hakaretlere varan söylemlere dönüştürürken hiç utanmamışlardı!

**

Batı medyası, Tunus, Mısır ve Libya’da yaptıkları gibi canlı yayınlarla gelişmeleri haber! veriyordu takipçilerine. Olası bir karışıklığa dışarıdan müdahale edilmesi gerekliliğinin alt yapısını oluşturmaktı niyetleri. FETÖ medyası ve yazarları da, açık açık NATO müdahale etmeli diye feveranlar savuruyorlardı sağa sola.  Bizim Aydın! Sanatçılarımız da, bu hainlerle diz dize, kol kolalardı. Hatta, Almanya’ya kadar gidip, basın toplantısında ülkelerinin yaşanmaz halde olduğunu? Şikayet etmişlerdi Batılılara! Bunların en ön saflarında olan biri de, birkaç gün önce ölen Tarık Akan’dı.

**

Cenazesinde yaşananlardan hicap duydum. Yukarıda yazdığım ihanetin, ön saflarında olan birisinin ölüsü, maalesef Asil Türk Bayrağına sarılmıştı. Ben, Ömer Halisdemir ve diğer Şehitlerimizi düşünerek utandım!

**                                                                                                                                                         "Onların El Beyt'in (Beytullah'ın) indîndeki (katındaki) salâtları (yönelişleri), ıslık çalmak ve el çırpmak olandan (atalarının dışa dönük tapınma biçiminden) başka bir şey değildir. . . O hâlde gerçeği inkâr etmenizden (küfrünüzden) ötürü tadın azabı!’’(Enfal-35/Ahmet Hulusi meali)                                                                     

Bu Ayet-i Kerimeyi hatırladım. Kimler, kimin cenaze namazını kılıyor diye hayıflandım.

Sonrasında, köpürmüş ağızlarından kustukları nefrete şaşırmadım.                                                                                                            

**

Bazıları! Yenikapı mitingine katılımlarının, gösterinin ötesine geçmediğini ve geçmeyeceğini kendileri kanıtladı. Safımız ve yerimiz bellidir dediler adeta.Bölücü terör örgütünün siyasi soytarılarına verdikleri desteği, övüne övüne anlattıkları gibi.

**

Bu sözüm ona aydınların! Kışkırtma çabaları sürecek, açıkça belli olmuştur. Üniversitelerin de yeni öğretim yılına başlamasıyla, her zaman kullandıkları argümanlarla öğrencileri provoke edip kargaşa çıkarma gayretleri olacaktır. Bu hususa Rektör ve Dekanların dikkat etmesi, önleyici çalışmaları yapmaları gereklidir. İlgili Bakanlıklar ve Emniyet birimlerimizin de bu konuyu değerlendirdiklerini düşünüyorum.

Allah’ın Selamı hepimizin üzerine olsun

 

Bu yazı toplam 709 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.