1. YAZARLAR

  2. Murat Ata

  3. Akıl oyunları-1
Murat Ata

Murat Ata

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Akıl oyunları-1

A+A-

Öncelikle tüm İslam aleminin, mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik eder, milletimize ve İslam alemine barış, huzur getirmesini, Müslümanların birleşmesine vesilesi olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.                                                                                                                                                                                                                          Daha önceki yazılarımda Müslümanlar ve özellikle de ülkemiz üzerine oynanan oyunlardan bahsetmiş, sırasıyla yazmaya çalışacağımı söylemiştim. Son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bu konulardan bazılarını birkaç bölüm halinde yazmayı uygun gördüm. 15 Temmuz darbe kalkışmasının sıradan bir darbe kalkışması olmadığı, evveliyatının ve sonrasının tasarlanarak uygulanmaya çalışıldığı açıkça belli. Hesaba katmadıkları şey Türk halkının müthiş özverisi ve liderine sahip çıkmasının, planlarını alt üst etmiş olması.

Ancak olay burada bitmiş gibi görünmüyor. Açıkça söylemek gerekirse bu oyunların arkasında, CIA, MOSSAD, ABD, İngiltere, İsrail ve de İllimünati denen oluşum vardır. Elbette bunları belgelendirmek mümkün görünmüyor. Komplo teorisi olarak zihinlerde kalıp gidecek belki de. Ben, zihinlerimizi biraz kurcalayarak, bu ilişkilendirmeye nereden varabileceğimize bir bakalım derim.

Esasen oyunun başlangıcı çok eskilere dayanıyor. Ben çok uzağa değil, sizi 17-25 Aralık soruşturmaları tarihinin biraz daha gerisine götüreceğim. NATO üyesi Türkiye, en güçlü müttefiki konumunda görünen ABD ile, ülke menfaatleri gereği ters düşer. Önceleri, neredeyse kayıtsız şartsız ABD destekçisi olan Türkiye’nin, İran’a yapılan yaptırımları kabul etmediğini beyan edip İran’la Halk Bankası aracılığıyla hatırı sayılır gelir elde etmesi, ABD’yi harekete geçirmesi açısından yetmez mi?

Küçük bir hatırlatma: İllimünati ailelerine en fazla borcu olan ülke ABD’dir. Ayrıca, Birleşmiş Milletlerin İran’ın nükleer programına, Türkiye’nin Çin’le yaptığı hava savunma füzeleri anlaşmasına tepkisi bir başka nedendi. Türkiye bu konuya, Yunanistan ve Kuzey Kıbrıs örnekleriyle cevap verip, Onlarda Birleşmiş Milletler (BM) üyesi, Rusya’dan hava savunma füzeleri alıp yerleştiriyor, bu nasıl çifte standart eleştirisi, ABD açısından işlerin eskisi gibi yürümediğinin görülmesi demekti. Bu aynı zamanda Türkiye’nin nükleer programına verilecek olası bir tepkiye de savunma teşkil edecekti. İngiltere, İsrail ve İllimünati'ye gelince, onlar sattıkları silah ve yan ürünlerinden, ilaç ve ilaç sanayinden gelecek paraları hesap ederlerken, Türkiye’nin, Çin ve Rusya pazarına yönelmesi ve kendi bünyesinde geliştirdiği silah ve ilaçları kullanmasına tahammül olanakları olabilir miydi?

Benim kanaatimce bu hadiseler, yukarıda yazılı ülke ve servislerine(hepsinin ya illimünati bağlantısı ya da illimünatiye gebeliği vardır) Türkiye’yi tekrar yola getirmek için harekete geçme sinyalini verdirmiştir. Bu oynanan oyunun bir bölümüdür, diğerlerine de kısmet olursa daha sonra değineceğim.

Bildiğiniz gibi, 24 HDP, 3 AKP, 1 de MHP olmak üzere 28 belediye ye kayyum atandı. Buna ABD büyükelçisi endişe duyuyoruz açıklaması yaptı. Teröre destek veren belediyelerin, terörle ilişkilerinin kesilmesi yönünde yapılmış olunan bu gerekli hamleye, ABD’nin endişe duyması bize göre anormal değil ve yukarıdaki söylediklerimi de destekler nitelikte. Beni rahatsız eden, CHP’nin ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun, HDP ve ABD ile aynı görüşü paylaşıyor olması ve kanun hükmünde kararnameleri Anayasa Mahkemesi'ne taşıma girişimidir. Ya terörün karşısında ya da yanında olursun, ikisinin ortası yoktur. Bayramlarımızı, düğünlerimizi ve en önemlisi birlik ve bütünlüğümüzü kana bulama kastında olan alçaklara milletçe vereceğimiz cevaba, CHP vereceği kararla duracağı yeri belli edecektir. CHP’nin, bu saatten sonra bu milletin karşısına geçme lüksü olamaz! Benden hatırlatması!                                                                                                                                                                             Allah’ın selamı hepimizin üzerine olsun.

 

Bu yazı toplam 765 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.