1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Akademi Adıyaman Dergisi’nin 12. sayısı yayımlandı
Akademi Adıyaman Dergisi’nin 12. sayısı yayımlandı

Akademi Adıyaman Dergisi’nin 12. sayısı yayımlandı

Adıyaman Üniversitesinin, Akademi Adıyaman dergisinin 12. sayısı yayımlandı.

A+A-

Adıyaman Üniversitesinin, Akademi Adıyaman dergisinin 12. sayısı yayımlandı.

15 Temmuz darbe girişimini kapağına taşıyan ve "Darbelerin Bedeli Ağır Oldu" kapak konusuyla yayımlanan Akademi Adıyaman dergisinde üniversitedeki bilimsel, sosyal ve kültürel haberlerin yanı sıra Adıyaman'ın tarihi ve kültürel değerlerine de yer veriliyor.

Editörlüğünü Prof. Dr. Ramazan Gürbüz'ün yaptığı dergide "Rektör'den" bölümünde Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün mesajına yer veriliyor.

Üniversite 10. kutlamaları, mezuniyet törenleri, yapılan sempozyumların ve çeşitli konulardaki haberleri sayfalarına taşıyan Akademi Adıyaman dergisinde kapak konusunda Ercan Yavuz tarafından hazırlanan "Darbelerin Bedeli Ağır Oldu" adlı makale ile darbelerin ekonomik boyutu ele alınırken, Üniversite Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Murat Sezik'in "Türkiye'de Darbelerin Anatomisi", Üniversite Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Dalyan'ın "15 Temmuz 2016 Darbe Girişiminin Türk Siyasetine Muhtemel Etkileri", Yrd. Doç. Dr. İ. Hakan Akgün'ün "İçselleştirilmiş Demokrasinin Şehri: Adıyaman", Zeynel Gürbüz'ün "Darbe ve Darbecilerin Dindeki Yeri", Üniversite Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bekir Kayabaşı'nın "Darbelerin Dili" ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü'nün "15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ve O Gece Yaşadıklarım" başlıklı makaleleri yer alıyor.

Bunların dışında dergide, 15 Temmuz darbe girişimine karşı üniversite tarafından yapılan ilk resmi bildiriye, Yükseköğretim Kurumu tarafından yapılan bildiriye ve bir aya yakın süren demokrasi nöbetinde yaşanılanların haberlerine yer veriliyor.

Kapak konusu ile bağlantılı olarak yapılan röportajlarda ise "15 Temmuz Darbe Teşebbüsünde Adıyaman'da Neler Yaşadık?" başlığıyla Adıyaman Valisi Abdullah Erin 15 Temmuz darbe girişiminde nelerin yaşandığını detaylıca anlatırken, diğer bir röportajda "15 Temmuz Darbe Girişiminde Bir Belediye Başkanı" başlığıyla Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu 15 Temmuz darbe girişiminde yaşadıklarını anlatıyor. Kültür Sanat bölümünde ise Sadık Doğan tarafından hazırlanan "Adıyaman Yöresine Ait Türkü Hikayeleri" anlatılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.