1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi toplantısı:
AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi toplantısı:

AK Parti Antalya İl Danışma Meclisi toplantısı:

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ak parti teşkilatları olarak...

A+A-

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi'ne katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ak parti teşkilatları olarak bundan sonraki seçimlerde uygulamak için yeni bir çalışma yaptıklarını, bu çalışmada pilot il olarak da Antalya'yı seçtiklerini kaydetti. ATAŞ "Önümüzdeki seçimler için yeni bir çalışma planlıyoruz. Bu çalışmamızda da AK Parti teşkilatı olarak en başarılı illerden birisi olan Antalya'yı pilot bölge olarak seçip ilk uygulamayı burada hayata geçirmeyi düşünüyoruz" dedi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığı Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın katılımıyla gerçekleştirdi. İlçelerdeki eylül ayı danışma meclislerinin ardından gerçekleşen, il danışma meclisine, AK Parti Antalya İl Başkanı Av. Rıza Sümer, Genel Merkez Antalya Koordinatörü Ahmet Koca, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve yönetimleri katıldı.

"Antalya uyum içinde"

Teşkilatlarda uyumun çok önemli olduğunu vurgulayan Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş AK Parti Antalya Teşkilatının diğer illere örnek teşkil edecek bir uyum içerisinde gördüğünü belirtti. Ataş konuşmasında şunlara yer verdi; "Teşkilatlarda uyum esastır, uyum olmayan teşkilatlarda her türlü sorunu yaşarsınız. İlçe Danışma meclislerimiz ile birlikte iki gündür devam eden çalışmalarımızda şunu gördük. Antalya İl Teşkilatımız diğer il teşkilatlarımıza örnek teşkil edebilecek bir uyumlu bir çalışma içerisinde. Biz bu uyumu Ankara'da milletvekillerimizin kendi aralarındaki uyumundan görüyorduk. Sadece bu dönemde değil bundan önceki dönemlerde de bu uyuma şahit olduk. Antalya'daki il başkanlarımızın her döneminde bu uyumu gördük. Teşkilatta uyum esastır. Ben burada bu uyumu gördüğüm için gerçekten çok mutlu oldum. Her gittiğimiz ilçede coşku ile o toplantılara katılımları gördük. Mevsimsel olarak böyle bir katılım olmaya bilirdi. Ancak tüm ilçelerimizde geniş bir katılımla danışma meclislerini yaptık. Bu uyumlu çalışma için ben tek kelime ile Antalya teşkilatlarımızın tamamını tebrik ediyorum. Allah aramızdaki birliği beraberliği kardeşliği bozmasın "

"Durmak yok"

Antalya'nın koyduğu hedeflere, yakaladığı bu uyum ile ulaşacağına inandığını belirten Ataş, "Bizler Recep Tayyip Erdoğan'ın kurduğu bir partide siyaset yapıyoruz. Onun kurduğu partide siyaset yapmak sorumluluk gerektiriyor. Onun çalışmasına ayak uyduracak bir performansla çalışmayı gerektiriyor. Onun için bize durmak yakışmaz çalışmak yakışır. Antalya 2002 yılından bugüne oylarını en çok arttıran illerimiz arasında yer almıştır. Türkiye'deki diğer teşkilatlarımızın hepsi böyle bir artış sağlamış olsaydı bizim oy oranımız asgari yüzde 68 olması lazımdı. Antalya için bu oy oranı yeterli mi? Değil. Antalya'da en az yüz 50 oy aldığımız zaman rahat bir nefes alır hedefimize de ulaşırız. Bu zemini sağlayabilir miyiz? Bu teşkilat eğer oylarını yüzde 100 artırabilmişse sağlar. Ben buna inanıyorum inanırsak sağlarız" dedi.

"Antalya ilk olacak"

Antalya'nın pilot bölge olarak seçildiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Ataş "Teşkilat olarak seçime yönelik yeni bir sistem değişikliği üzerinde duruyoruz. Bizim teşkilatlardan anladığımız il, ilçe, kadın ve gençlik teşkilatlarının yanında mahalle teşkilatlarımız ve sandık görevlilerimizdir. Bu açıdan Antalya teşkilatımız 25 bin kişilik büyük bir aile. Önümüzdeki seçimler için yeni bir çalışma planlıyoruz. Bu çalışmamızda da AK Parti teşkilatı olarak en başarılı illerden birisi olan Antalya'yı pilot bölge olarak seçip ilk uygulamayı burada hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Katıldığım altı ilçe ve İl Danışma Meclisimizde Antalya'nın bu potansiyele sahip olduğunu bir kez daha gözlemlemiş oldum "diye konuştu.

"Fitneye fırsat vermeyeceğiz"

FETÖ terör örgütünün darbe girişiminin ardından fiziki bir tehlike kalmadığını, tehlikenin versiyon değiştirdiğini kaydeden Ataş son olarak şunları söyledi; "15 Temmuz darbe girişimi Türkiye'ye karşı bir işgal girişimidir. Tehlike bitmiş değildir. Versiyon değiştirerek başka metotlarla yeniden bunun denemelerini yapabilirler. Buna karşı hazır olmamız gerekiyor. Şimdi ne yapıyorlar "AK Parti içindeki fetocuları ne zaman temizleyecek" diyerek ortalığa fitne ateşi atıyorlar. AK Parti teşkilatları dedikodu teşkilatları değildir. Aranızda asla fitneye fırsat vermeyin. Birlik ve beraberliğinizi her zaman ki gibi koruyun. Bizi Allah'ın gücünün dışında hiçbir güç yıkamaz. Birbirimize kapı gibi güveneceğiz, demir gibi birbirimize sarılacağız. Hiç bir güç bizi dışardan etkileyemeyecek. Bugüne kadar bizi demokratik yöntemlerle yıkamadıkları için, demokratik olmayan yöntemlere başvurdular onlarla da bir sonuç alamadılar inşallah alamayacaklarda. Oyunlara gelmeyeceğiz. Biz kendi kendimizi yönetecek iradeye sahibiz, çünkü biz AK Partiyiz "dedi.

Sümer: "Hedeflerimize ulaşacağız"

Eylül Ayı il danışma meclisi açılış konuşmasını yapan AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın katılımlarıyla ilçe danışma meclislerinin çok verimli geçtiğini belirtti. Sümer konuşmasında;" İl Teşkilatı olarak her seçimde oylarımızı yükselttik. Antalya'da adeta iğneyle kuyu kazıyoruz. 2002'de girdiğimiz ilk seçimde yüzde 21 olan oyumuzu 1 Kasım 2016'da yüzde 42'ye çıkardık. Türkiye genelinde oyunu yüzde yüz arttıran tek iliz. Ancak bu yeterli değil Antalya'da oy hedefimiz yüzde 50'dir. Bu hedefimize ulaşmak için birçok projeyi hayata geçirdik. Hedef 500 Bin Üye projemiz başarı ile devam ediyor. 250 Bin üye sayısı ile başladığımız projede bugün üye sayımız 300 Bine ulaştı. Bu hedeflerimize ulaşmak için sabırla, özveri ile birlik ve beraberliğimizi koruyarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Genel Başkan yardımcımız ve Teşkilat başkanlarımız Mustafa Ataş'ın katılımıyla Akseki, Alanya, Manavgat, Serik, Aksu ve Kepez ilçelerimizde eylül ayı ilçe danışma meclislerimizi büyük bir heyecan içerisinde gerçekleştirdik. Başkanımızdan Antalya'da hızımızı arttıracak çok önemli görüş ve tavsiyelerini dinledik. Bu sebeple bizlerin her zaman yanında olan değerli başkanımız Mustafa Ataş'a teşekkürlerimi sunarım "dedi.

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ana muhalefet Partisi CHP'nin Yenikapı'da tüm dünyaya verilen birlik ve beraberlik mesajının ardından yeniden fabrika ayarlarına geri dönmeye başladığını söyledi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün okulları ile ilgili açıklamalarına cevap veren Türel, Kemal Kılıçdaroğlu'na FETÖ'nün okullarının nasıl güçlendiğini merak ediyorsa, Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'li meclis üyelerinin tutanaklara geçen konuşmalarına bakması gerektiğini söyledi.

Samani: "Bedduaları kendilerine döndü"

Milletvekilleri adına konuşan Milletvekili Hüseyin Samani ise FETÖ terör örgütü elebaşının ettiği bedduanın kendilerine döndüğünü söyledi; "17-25 Aralık sürecinden sonra 2002'de Türkiye'yi uçurumun eşiğinden kurtaran partimizi ve liderimizi hırsızlık ile suçladılar. Olmayacak iftiralar atıp gerçek yüzlerini hainliklerini gösterdiler. Ancak milletimizin basireti buna izin vermedi. Bu zındıklara milletimiz inanmadı. Bugün bütün İslam dünyası FETÖ'yü lanetliyor. İslam adına söylediği saçmalıkları kabul etmiyor. Bütün dünya bu hainin kendi bedduasında boğulduğunu görüyor. Milletimize ettikleri beddualar kendilerine döndü. Kendi evlerine ateşler düştü" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.