1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Aile Sağlık Merkezlerinde yapılan hırsızlıklara ortak tepki
Aile Sağlık Merkezlerinde yapılan hırsızlıklara ortak tepki

Aile Sağlık Merkezlerinde yapılan hırsızlıklara ortak tepki

Gaziantep Aile Sağlıkçıklar meclisi, kentte bulunan Aile Sağlık Merkezlerine yönelik meydana gelen hırsızlık olaylarına tepki gösterdi.

A+A-

Gaziantep Aile Sağlıkçıklar meclisi, kentte bulunan Aile Sağlık Merkezlerine yönelik meydana gelen hırsızlık olaylarına tepki gösterdi.

Gaziantep'te geçen hafta Şahinbey'e bağlı Karataş bölgesindeki bir Aile Sağlık Merkezinde meydana gelen hırsızlık nedeniyle Gaziantep Aile Sağlıkçıklar Meclisi ortak bir basın açıklaması düzenleyerek yapılan hırsızlığa tepki gösterdi.

"Hırsızlık bir toplumun en büyük baş belasıdır"

Düzenlenen basın açıklamasında konuşan Gaziantep - Kilis Tabip Odası Genel Sekreteri Mehmet Çetin, yaklaşık bir yıl önce ilk vaka çıktığında bunun sıradan hırsızlıklar olmadığını bir süre sonra il içerisinde bulunan tüm ASM'lerin risk altında olduğunu ilgililerle ve yetkililerle konuşup dile getirdiklerini söyledi.

Çetin, "Hırsızlık bir toplumun en büyük baş belasıdır. En büyük suçlardan birisidir. Hiç emek vermeden, çalışmadan, alın teri dökmeden birisinin emeğini, alın terini gizlice götürmektir. Yüz kızartıcı suçların en büyüklerindendir. Ne yazık ki bu suç toplumsal duyarlılığın azaldığı, "gemisini kurtaran kaptan" düşüncelerinin arttığı zamanlarda daha çok artmaktadır. Hırsızlık insan onurunu ve şerefini ayaklar altına alan ama ne yazık ki yoksullukla doğru orantılı olarak artan tarihin eski mesleklerindendir. Bu konuda yetkilileri tekrar daha duyarlı olmaya çağırırken aile hekimliği sistemindeki sorunların çözümü tarihin bu en eski ve en yüz kızartıcı suçunu en aza indirecektir" diye konuştu.

Meydana gelen hırsızlık nedeniyle yapılan basın açıklamasına Gaziantep Tabip Odası (GKTO), Gaziantep Aile Hekimliği Derneği(GAHD), Gaziantep Aile Sağlığı Elemanları Derneği(GASED), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası(SES), Türk Sağlık-Sen ve Genel Sağlık İş Gaziantep Temsilcileri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.