1. YAZARLAR

  2. Ali Dikilitaş

  3. Ahmet Şan ile sohbetimiz
Ali Dikilitaş

Ali Dikilitaş

Spor yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ahmet Şan ile sohbetimiz

A+A-

Bu sütunda yer alma sebebimiz, Konya’da sporla ilgili konularla ilgili görüşlerimizi okurlarla paylaşmak. Gündemimiz özellikle Konyaspor üzerine oluyor.

Şahsi olarak en büyük kaynağım, tarih. Tarih genel anlam itibariyle geçmişten ders almak için okunur, yazılarımda bu felsefeyi genellikle kullanıyorum.

Zaman zaman 80 li ve 90 lı yılların yönetimlerinden örnek veriyorum. Burada ana felsefe geçmişte yapılan hataları yeni dönemde yapılan hatalarla bağdaştırmak. Eskiden yapılan olumlu işleri de yeni dönemde kullanabilmek.

Sayın Konyaspor başkanıyla alt yapı tanıtım toplantımızda kısa bir sohbetimiz oldu.

Kombassan dönemindeki eleştirilerim anladığım kadarıyla sayın başkanı biraz kırmış. Amacımız kimseyi kırmak değil. Bu kulüpte hemen her gelen yönetim eski yönetimlerin borcu altında görev aldı…

35 yıldır hemen hemen her gelen yönetim eski dönemden gelen borçlarla boğuştu.

80lerin başında sayın Kadıtaş’ın desteklediği yönetimler, eski dönem borçları ödedi. 90ların başında Algün Tunçalp yönetimi beş kuruşsuz transfer yaptı. 90ların ortasında küme düşen Konyaspor’da borç ödeyen Mehmet Oktut oldu. Borç bitti Ahmet Hamdi Uçarok dönemindeki borçlar, Mehmet Oktut tarafından Kombassan’ın desteğiyle ödendi.  Kombassan, Konyaspor’a 45 milyon mark harcadı ve bu kulübe bugüne kadar yapılmış en büyük desteği yaptı…

28 Şubatın en büyük mağdurlarından biri, Kombassan Şirketi ve Konyaspor kulübüdür.

Kombassan döneminde, 28 şubatla yerle bir olan Kombassan döneminin borçları Mehmet Oktut  yönetimi tarafından Mustafa Özkafa’nın desteğiyle ödendi.

Mustafa Yayla ile başlayıp, Bahattin Karapınar yönetimi tarafında tavan yapan Konyaspor’un borçları şimdilerde Tahir Akyürek destekli, Ahmet Şan yönetimi tarafından ödenmeye çalışılıyor…

(X) yönetim gelip borç yapıyor, (Y) yönetim o borcun altında eziliyor ve borç yükü altında kulüp yönetmeye çalışılıyor.

35 yıldır senaryo değişmedi, hikaye hep aynı, oyuncular zaman içinde değişiyor.

Başkanın eleştirileri sonrası bende yazılarımda isim telaffuz etmeden, (X) yönetimin hataları ve doğruları, (Y) yönetimin hataları ve doğruları olarak yazılarımı yazmaya çalışacağım.

Sayın Ahmet Şan’ın yükü ağır Allah Yardımcısı olsun…

Bu arada Konyaspor Alt yapı mabedinin bulunduğu  Nihat Gün tesislerini gezme fırsatımız oldu.  Tesisler güzel, eksikler yok mu? tabi ki var. Eksikleri yöneticilerimizle paylaşma fırsatımız oldu. Konyaspor altyapıya ciddi yatırım yapıyor, yıllık 2 milyon lira civarında bir masraf var.

Konyaspor alt yapısı ne zaman başarılı olur derseniz, alt yapıdan gelen oyunculardan biri ya da birkaçı A takım forması giydiği zaman ya da alt yapıdan gelen oyunculardan yıllık 5 milyon kazandığı gün, Konyaspor altyapısı başarılı olmuş demektir.

 

Bu yazı toplam 4436 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.