1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi
Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi

Adıyaman’a tarım kampüsü müjdesi

Adıyaman heyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir araya gelerek Adıyaman'ın istek ve taleplerini illetti.

A+A-

Adıyaman heyeti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile bir araya gelerek Adıyaman'ın istek ve taleplerini illetti.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın'ın makamında gerçekleşen görüşmeye AK Parti Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Halil İbrahim Fırat, Salih Fırat, Adıyaman Valisi Abdullah Erin ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu katıldı.

Gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamada bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, kente tarım kampüsü müjdesi verdi.

Ahmet Aydın, Toprak Mahsulleri Ofisinin yerine, tarım ile ilgili tüm kuruluşların toplandığı, her türlü detayın düşünüldüğü bir tarım tampüsünün programa alındığını ve kaynağının hazır olduğu müjdesini verdi.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, yapılan görüşmenin oldukça verimli geçtiğini ve sayın bakanın Adıyaman söz konusu olduğunda her zaman elinden geleni yaptığını söyledi.

Sert Kabuklu Meyveler Enstitüsü kurulacağını belirten TBMM Başkanvekili Aydın, "Bunun için yer belirlendi. Badem, ceviz, fıstık, bağcılık ve arıcılık alt birimleri olacak. Ülkeye hitap edecek. Arazi Toplulaştırma için ihale onayları verilerek çalışmalar hızlandırıldı. Tarımsal üretim artışıyla köylerimizin üst ve altyapıları yapılacak. İlimizde Damızlık Düve Üretim Merkezi kurulacak. Hayvancılık alanında da önemli gelişmeler sağlanacak ve bölgenin düve merkezi olacak. Sertifikalı Tohumluk Test Merkezi kuruluyor. Yer tahsisi yapıldı. Böylece Adıyaman fidan ve tohum üssü haline de gelecektir. Sert Kabuklu Meyveler Paketleme ve İşleme Tesisi için yer tahsisi yapıldı. İlimizde üretilen ürünlerin işlenip pazarlanması sağlanacaktır. Bu vesileyle Tarımsal meselelerimizle ilgili çiftçilerimizin talep ve beklentilerine cevap vererek desteğini esirgemeyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız sayın Faruk Çelik Bey'e şahsım ve ilim adına teşekkür ederim" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.