1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 6 ayda İngilizce öğrenip, İngilizce oyun sahnelediler
6 ayda İngilizce öğrenip, İngilizce oyun sahnelediler

6 ayda İngilizce öğrenip, İngilizce oyun sahnelediler

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinde öğrenim gören bir grup öğrenci, Etimesgut Güneşevler İlkokulu öğrencilerine altı ayda temel İngilizce öğretti.

A+A-

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesinde öğrenim gören bir grup öğrenci, Etimesgut Güneşevler İlkokulu öğrencilerine altı ayda temel İngilizce öğretti. İlkokul öğrencileri İngilizce olarak Lost in Space isimli oyunu sahnelediler.

TED Ankara Koleji Vakfı Özel Lisesi Uluslararası Bakalorya (UB) Diploma Programı'nda öğrenim gören bir grup öğrenci, sosyal sorumluluk bilinciyle Etimesgut Güneşevler İlkokulu öğrencilerine altı ayda temel İngilizce öğreterek, İngilizce bir oyun sahnelediler. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile irtibata geçerek önce tam gün gönüllülük eğitimi alan TED Ankara Koleji 11. sınıf öğrencileri, çalışma mekanı olarak da TEGV'in Etimesgut'ta bulunan kampüsünü kullandılar. Bu işi en iyi şekilde yapmak için temel İngilizce öğretimi ile ilgili araştırmalar yapan, bilgi ve belge toplayan, İngilizce öğretmenleri ile iletişim içerisinde olarak eğlenceli ve eğitici bir ders programı hazırlayan öğrenciler, 2017 Ocak ayından itibaren her cuma okul çıkışında Güneşevler İlkokulu 3-M sınıfı öğrencileri ile bir araya gelerek onlarla çalışmalar yaptılar.

İngilizce öğretim amacına uygun buldukları Lost in Space adlı oyunu seçtiler

Öğrencilerin ilerleme kaydetmesiyle öğretim yılı sonu için bir de İngilizce oyun sahneleme kararı alan TED Ankara Koleji öğrencileri, bunun için temel İngilizce öğretim amacına uygun buldukları Lost in Space adlı oyunu seçtiler. Uzaydaki iki gezginin evrende bitki, hayvan, besin, mevsim, renk ve şekil gezegenlerini dolaşarak bu gezegendeki varlık ve nesneleri tanımaya çalışmasını anlatan oyunun kostüm ve dekorları da öğrenciler tarafından hazırlandı.

Yoğun emek gerektiren ve başarıyla tamamlanan çalışma sonucunda Güneşevler İlkokulu 3-M sınıfı öğrencileri, haziran ayında İngilizce oyunu önce TEGV'in kampüsünde velilerine ve kurum yetkililerine, ardından da TED Ankara Koleji İncek Kampüsü'nde öğrencilere sergilediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.