1. YAZARLAR

  2. Ahmet Turan

  3. 40. YIL COŞKUSU
Ahmet Turan

Ahmet Turan

PARANTEZ
Yazarın Tüm Yazıları >

40. YIL COŞKUSU

A+A-
GÜNÜN SÖZÜ
Taşı delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir.
 
ŞEHİRDEN
 
40. YIL COŞKUSU
Prof. Dr. Necmettin Erbakan önderliğinde 1969 yılında Konya’da başlatılan Milli Görüş Hareketi’nin 40 yılı kutlamasının ilk programına Konya ev sahipliği yaptı.
Muhteşem bir buluşmayı Konya da gerçekleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Av. Veli Tolu ve ekibini kutluyorum.
Milli Görüş Partileri’nden Milli Nizam, Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partilerinde il başkanlığı görevlerinde bulunan Ali Güneri, Zülfikar Gazi, Mehmet Sözer, Lütfi Yalman, Mustafa Altunel, İbrahim Erkan’ı tebrik ediyorum.
Niye mi?
Milli Görüş Hareketi’nin 40. yıl kutlamasının Konya’dan başlayacağı açıklamasının ardından bu isimler ‘sen-ben’ düşüncesi içine girmeden hemen bir araya geldiler ve programda Konya’nın en iyi şekilde ev sahipliği yapması için ellerinden geleni yapma gayretinde bulundular.
Ta ki, programın gerçekleştiği Cuma akşamına kadar hep görüş alış-verişinde bulundular.
Bu arada Konya’ya böyle bir güzel salonu kazandıran Selçuklu Belediyesi eski Başkanı Doç.Dr. Adem Esen’e de bir kez daha tebriklerimizi iletelim.
Yapılan hizmetleri takdir etmekte bir insanlık görevidir.
Binlerce Konyalıyı bir araya getiren programda konuşan Milli Görüş Lideri Prof.Dr. Necmettin Erbakan ile GİK Üyesi Ali Güneri’nin ilerlemiş yaşlarına rağmen 1969 yılı heyecanını kaybetmediklerini programı izleyenlerin hepsi gördü.
Bayrağı devralan SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ise üslubu ve mesaj dolu konuşması ile siyasi alandaki etki alanını hızla genişletmeyi sürdürüyor.
Programı izlemeye gelenlerin enerji dolu hareketleri ve tezahüratları ise salona ayrı bir güzellik kattı.
Dolu, dolu bir 40. yıl kutlaması yapıldı.
Konya çok güzel bir organizasyona en iyi şekilde ev sahipliği yaptı.
Emeği geçenleri tekrar tebrik ediyorum.
 
BÜROKRASİ DÜNYASI
 
NAMAL’ A HAYIRLI OLSUN
Bugün köşemizde güzellikleri paylaşıyoruz. Konya iki gündür güzel haberlerle meşgul. Bunlardan birisi de Konya Emniyet Müdürü Hüseyin Namal’ın Emniyet İstihbarat Daire Başkanı oluşu.
16 Ekim Cuma günü haberi alınca şaşırmadık değil. Konyalı basın camiasında Namal’ın, Emniyet Genel Müdür Yardımcı olarak atanacağı beklentisi vardı.
Ama Emniyet İstihbarat Daire Başkanı oluşu haberi de, Namal adına hepimizi sevindirdi.
Namal Konya’ya atandığında yaptığımız ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde sohbet ederken “Ahmet bey, Konya’nın olayların yaşandığı ve sıkça operasyonların yapıldığı bir şehir olarak anılmaması için çalışacağız. Çünkü yatırımcı huzurlu bir şehir ister” cümleleri bizde olumlu bir etki yapmıştı.
Namal’ın polis düşüncesinin dışında, ekonomik alana katkı sağlayacak düşüncesini de ön planda tutmasını Konya sevgisi olarak algılamıştık.
Nezaket gösterip Konya TV’de ziyaretimize geldiğinde de önemli konularda sohbet etmiştik.
Konya’ya önemli hizmetler yapmasını beklediğimiz Namal, Konya’da çok kısa süre görev yapan Emniyet Müdürü ünvanını da aldı herhalde.
Geri planda durmayı tercih etmesi nedeniyle Namal’la Konya daha yeni, yeni tanışıyordu.
Hayırlısı olur inşallah.
Deyim yerindeyse “Konya’dan gelip geçen Hüseyin Namal” a yeni görevinde hem başarı dileriz, hem de bir üst makama atanmasından dolayı tebrik ederiz.
 
TAKVİM YAPRAKLARINDAN
 
CESARETİN BİTTİĞİ YERDE ESARET BAŞLAR
Bir Hint masalına göre, kedi korkusundan devamlı endişe içinde yaşayan bir fare vardır.
Büyücünün biri fareye acır ve onu bir kediye dönüştürür. Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacağı yerde bu kez de köpekten korkmaya başlar. Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüştürür. Kaplan olan fare, sevineceği yerde avcıdan korkmaya başlar. Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsın farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu eski haline döndürür. Ve der ki "Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüreği var. O yüzden ben sana yardım edemem."
Bu yazı toplam 4392 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.