1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 2/b ve hazineye ait tarım arazisi satışlarında süre uzatıldı
2/b ve hazineye ait tarım arazisi satışlarında süre uzatıldı

2/b ve hazineye ait tarım arazisi satışlarında süre uzatıldı

Kayseri Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada, 2/b ve hazineye ait tarım arazisi satışların da sürenin uzatıldığı bildirildi.

A+A-

Kayseri Defterdarlığı'ndan yapılan açıklamada, 2/b ve hazineye ait tarım arazisi satışların da sürenin uzatıldığı bildirildi.

Açıklama şu şekilde:

"Kamuoyunda 2/B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş araziler ile hazineye ait tarım arazilerinin hak sahiplerine satışında belirtilen süreler içinde başvuru yapma hakkını kaçırmış olanlar için ek süre verildi.

07/09/2016 tarihli ve 29824 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6745 sayılı Yatırımların Proje Bazında Desteklenmesi İle Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla 6292 sayılı Kanuna "Geçici Madde 4" eklenerek bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle (7 Eylül 2016) 6292 sayılı Kanun kapsamında 2/B taşınmazlarının satışına ilişkin; satın alma başvurusunu yapmayanlar ile yapılan tebligata rağmen taşınmaz bedelini (ya da peşinat bedelini) ödemeyenlere ve taksitli satışlarda taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere altı ay süre verilmiş olup, bahse konu süre 7 Mart 2017 tarihinde sona erecektir. Yine 6292 sayılı Kanunun 12. maddesi kapsamında kalan Hazineye ait tarım arazilerinin (tarımsal amaçla kiralayan, kullanan ve paydaşlarına) satın alma başvurusunu yapmayanlara bir yıl süre verilmiş olup, bahse konu süre 7 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir. Hak sahibi olan vatandaşların, müracaat tarihi sonuna kadar Defterdarlık ve İlçe Malmüdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.