1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 2/B satış işlemlerinde son başvuru 7 Mart 2017
2/B satış işlemlerinde son başvuru 7 Mart 2017

2/B satış işlemlerinde son başvuru 7 Mart 2017

6831 sayılı Orman Kanunu'nun 2/B maddesi gereğince hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan taşınmazların ve satış işlemlerinin başvuru...

A+A-

6831 sayılı Orman Kanunu'nun 2/B maddesi gereğince hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan taşınmazların ve satış işlemlerinin başvuru tarihi 7 Mart 2017'ye kadar uzatıldı.

Mersin Defterdarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, daha önce satın alma başvurusu yapmayanların 6292 sayılı Kanunun 6'ncı maddesinin üçüncü fıkrasında belirtilen sürenin son gününü izleyen üç aylık sürenin bittiği günden itibaren 6745 sayılı kanuna göre idareye başvurulduğu güne kadar her ay için tüketici fiyatları endeksi aylık değişim oranları toplamı kadar arttırılarak bedel hesaplanacağından erken başvuru her zaman avantaj getirecek. 7 Eylül 2016 tarihinden evvel satın almaktan vazgeçtiğini dilekçe ile belirten veya ödemiş olduğu başvuru bedelini iade alan kişiler tekrar başvuru yapabilecek. Yapılan satış tebligatına rağmen süresinde ödeme yapmayan, taksitli satış sözleşmesi yapıp 2 taksitten fazlasını 7 Eylül 2016 tarihi itibariyle ödemeyen kişilerde 6745 sayılı kanundan faydalanıp ödeme yapmak üzere idareye başvurabilecek ödeme yapabilecekler. 4-7 Eylül 2016 tarihinden önce taksitli satış sözleşmesi düzenleyip yükümlülüğünü yerine getirmediğinden sözleşmesi feshedilen veya feshedilmesi gereken ya da ipotekli işlem sonrası ipoteğin paraya çevrilme işlemi başlayan veya başlayacak olanlarda 6745 sayılı kanundan yararlanabilecek. 6745 sayılı kanunun yürürlüğe girdiği 7 Eylül 2016 tarihi itibariyle başvuru süresi ve ödeme süresi dolanlara yeni bir başvuru süresi verilmemiş olup, bu kişilerin başvuruları ve ödemeleri zamanında yapmaları gerekmekte.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.