1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 18 Sendika İsrail zulmünü ortak açıklama ile kınadı
18 Sendika İsrail zulmünü ortak açıklama ile kınadı

18 Sendika İsrail zulmünü ortak açıklama ile kınadı

Cuma Namazı sonrası Cacabey Meydanında biraraya gelen 18 sendika temsilcisi İsrail Devleti tarafından yapılan zulmü kınadı.

A+A-

Cuma Namazı sonrası Cacabey Meydanında biraraya gelen 18 sendika temsilcisi İsrail Devleti tarafından yapılan zulmü kınadı.

Cacabey Meydanında sendikalar adına açıklama yapan TÜĞVA Başkanı Emrah Aydemir, İslam coğrafyasındaki terör olaylarının her birinde parmağı olan işgalci İsrail'in Müslümanları kışkırtmaya yönelik aşağılık davranışlarına devam ettiğini söyledi.

Cacabey Meydanında toplanan guruplar, "Tekbir'ler altında açıklamada bulunurken Filistin bayrakları sallandı.

Aydemir açıklamasında, "Maalesef uluslararası camiada devlet vasfı taşıyan ve gerçekte bir terör örgütü gibi davranan İsrail üç Filistinli Müslüman'ı şehit etti ve Mescid-i Aksa'da da Cuma namazı kılınmasını yasakladı. Terör örgütü İsrail'in en başından beri Mescid-i Aksa ile ilgili Müslümanları kışkırtmaya yönelik yaklaşımları sürmekte ve Filistin'de kan dökmekten asla imtina etmemektedir. İsrail küstahca tüm kutsal değerlerimize saldırarak başta Filistinliler olmak üzere tüm Müslümanları çileden çıkarmaktadır. Terör örgütü İsrail'in ve aynı örgütün silahlı unsurlarının bu çirkeflileri kabul edilebilir değildir."dedi.

İsrail'in sadece Müslümanlar için bela olmadığını ifade eden Aydemir açıklamasında şunları kaydetti:

"İsrail sadece Müslümanlar için değil, insanlıktan nasibini almış herkes için bir beladır. Bu belanın ortaya çıkmasının arkasındaki sapkın düşünce olan Siyonizm tüm insanlık için 7 - 24 problem üretmektedir. Siyonist İsrail'in bu küstahca davranışlarının kaynağı Batı'dan aldığı cesarettir. Birleşmiş Milletler, NATO, ABD ve Avrupa Birliği İsrail'in her sapkınlığına el altından ya da açıktan destek olmaktadır. İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, İsrail'i cesaretlendirmektedir. Şunu tüm dünya bilmeli ki Müslümanların Yahudi düşmanlığı yoktur. Ancak işgalci İsrail'in varlığı ve sapkın Siyonizm düşüncesi kabul edilemez. Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail'dir. İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın işgali kabul edilemez. İsra ve Mirac'ın şehri Kudüs'ün işgali kabul edilemez."

Cacabey Meydanında yapılan basın açıklamasına, Türkiye Gençlik Vakfı, KAHİSA Platformu, Anadolu Gençlik Derneği, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı, Eğitim Bir Sen, Memur Sen, Cihannüma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Ensar Vakfı, Semerkand Ahi İlim Yayma Vakfı, Hayrat Vakfı, Yunus Emre Derneği, Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti, KIRSİAD, Yeni Eğitimciler Derneği, Ahi Bacıyan Derneği, Enderun Eğitim Derneği, Ahi Ocakları Derneği üyeleri katılım gösterdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.