1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 15 Temmuz şehidinin adı okula verildi
15 Temmuz şehidinin adı okula verildi

15 Temmuz şehidinin adı okula verildi

2015 yılında Tercan İmam Hatip Ortaokulu binasında faaliyetine başlayan Tercan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim faaliyetlerini Etüt...

A+A-

2015 yılında Tercan İmam Hatip Ortaokulu binasında faaliyetine başlayan Tercan Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2016-2017 eğitim ve öğretim faaliyetlerini Etüt Merkezi binasında 15 Temmuz'da Şehit olan Recep Gündüz'ün ismi verilerek Şehit Recep Gündüz Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak eğitim vermeye devam edecek.

Okul Müdürü Fatih Ayan yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin inişli çıkışlı karmaşalarla dolu siyasetinden belki de en çok etkilenen eğitim kurumuydu imam hatip okulları. Model olarak aslında ülkenin sosyokültürel yapısını en iyi karşılayan bir eğitim sistemiydi. Okul Medrese ayrımını ortadan kaldıran aklıyla ve en önemlisi vicdanıyla hür bireylerin yetişmesi ülküsüyle yüzyıl önce kurulmuş bir eğitim kurumuydu. Çocuğun ailede başlayan eğitimini okul hayatında da aynı felsefe ve aile değerleriyle uyumlu bir şekilde yürüten, ailelerin çocuklarının gelecekteki kaygılarını gideren bir modeldi imam hatipler. Yıllar süren eziyet ve sıkıntıların ardından Allaha şükürler olsun ki okullarımız yeniden eski cazibe ve kalitesine dönmeye başlıyor ve bizler de böylesine ağır bir sorumluluğu olan bir yükün altına girdiğimizin bilincindeyiz. Bu sorumluluk duygusu ile yavrularımızın zihinsel ve dini gelişimlerini sağlamak ve dini doğru anlayan ve anlatan, halkın önünde adeta bir meşale gibi aydınlatarak yürüyen, vatanı millet, bayrak ve din değerlerine sonuna kadar sahip çıkan bir nesil yetiştirmek için hem öğretmen arkadaşlarımız hem biz canla başla çalışacağımızdan velilerimizin hiç şüphesi olmasın. Batı değerleriyle çağdaşlaşma yerine kendi öz değerlerimizle yükselmek, muhasır medeniyetlere ulaşmanın dini ve kültürümüzü yok saymak demek olmadığını öğrencilerimize aktarmak ülküsüyle çalışmalarımıza başladık. 2015 yılında imam hatip ortaokulu binasında eğitim faaliyetine başlayan okulumuz bu yıl etüt merkezi olarak bilinen binamızda eğitim ve öğretim hayatına devam edecektir. Şu an okulumuzda yaklaşık 60 öğrencimiz bulunmaktadır. Okulumuzun yeni isminin de ayrı bir önemi ve uhreviyeti vardır. Ülkemizin geleceği ve demokrasisi için canını feda eden kardeşimiz, bu toprakların evladı Recep Gündüz'ün adının okula verilmesi bizleri ayrı duygulandırmış ve çalışma azmimizi güçlendirmiştir. Bizler öğrencilerimize bir kuş gözüyle bakmaktayız. Öğrencilerimizin üst eğitim kurumlarına uçurabilmek için gerekli donanımları verme zorunluluğunu kendimizde hissetmekteyiz. Şuna inanıyoruz ki kuşun bir kanadı pozitif ilimler ise diğer kanadı da dini ilimlerdir ve hepimiz biliyoruz ki kanadının biri eksik olan kuş uçamaz. İnşallah bizler de bu ülkü ve idealler çerçevesinde üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirir; aklıyla, vicdanıyla, davranışıyla topluma model olacak bireyler yetiştirerek bu güzel vatanı sonsuza kadar yaşatırız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.