1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 1 yılda bin 459 trafik kazası
1 yılda bin 459 trafik kazası

1 yılda bin 459 trafik kazası

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TUİK) Manisa Bölge Müdürlüğü, Kütahya'da 2016 yılında bin 459 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana...

A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TUİK) Manisa Bölge Müdürlüğü, Kütahya'da 2016 yılında bin 459 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldiğini bildirdi.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TUİK) Bölge Müdürü Dr. Mehmet Akyol'un yaptığı açıklamaya göre, "2016 yılında Kütahya ilinde gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısı, bir önceki yıla göre azalış göstererek bin 459'a düşmüş olup, Kütahya, bu değerle en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazasının yaşandığı 37. il konumundadır. Kütahya'da gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısının Türkiye genelinde gerçekleşen trafik kazaları içindeki payı yüzde 0,8'dir. 2015 yılında Kütahya ilinde 2 bin 581 olan bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı 2016 yılında azalış göstererek 2 bin 543 olmuştur. Kütahya, diğer iller ile kıyaslandığında bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en yüksek olan 45. il konumundadır. 2016 yılında Ege Bölgesi illeri arasında en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazası yaşanan il 10 bin 902 kaza ile İzmir olur iken, en az ölümlü yaralanmalı trafik kazası yaşanan il ise 1.303 kaza ile Uşak'tır. Kütahya ili, Ege Bölgesi illeri arasında en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazasında 7. il konumundadır. 2016 yılında Ege Bölgesi illeri arasında 1 milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısının en yüksek olduğu il 4 bin 838 kaza ile Muğla olur iken, 1 milyon nüfusa düşen trafik kaza sayısı en düşük olan il ise 2 bin 543 kaza ile Kütahya'dır. Kütahya ili, Ege Bölgesi illeri arasında bir milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en düşük olan ildir" denildi.(EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.